۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۹:۳۲
کد خبر: 80044345
T T
۰ نفر

تهران -سخنگوي وزارت امور خارجه با محكوم كردن انفجارهاي امروز شنبه در پايتخت سوريه گفت: ايران اين اقدامات را موجب بي‌ثباتي و ناامني در منطقه مي‌داند.

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا به نقل از اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، 'رامین مهمان‌پرست'با مردود دانستن اینگونه اقدامات تروریستی گفت :‌مسئولیت اینگونه حوادث تروریستی بر عهده كسانی است كه مسلح‌كردن و تحریك گروه‌های مسلح را در دستور كار خود قرار داده‌اند.

وی تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران اقدامات تروریستی و انفجارات بوقوع پیوسته در پایتخت سوریه را در جهت انتقام از ملت سوریه در برابر نمایش اقتدار آنها در حمایت از نظام و ثبات و استقرار این كشور دانسته و با مردم و دولت سوریه ابراز همدردی می‌كند.

مهمان‌پرست افزود: بی‌تردید نیاتی كه در پی چنین اقداماتی به بهانه حمایت از مطالبات و خواسته‌های مردم انجام می‌شود، درصدد است تا روند شكل گیری اصلاحات پایدار و گفت‌وگوهای تفاهم آمیز ملی- حاكمیتی و بازگشت ثبات و استقرار امنیت را هدف قرار دهد.

صبح امروز - شنبه -سه انفجار در شهر دمشق علاوه بر ساختمان امنیت جنایی و امنیت هوایی این كشور ،یكی از خیابان‌های اصلی اردوگاه فلسطینی‌نشین 'یرموك' را مورد هدف قرار داد.

وزارت كشور سوریه عصر امروز در بیانیه‌ای اعلام كرد تاكنون اجساد 24 نفر از این كشته‌ها شناسایی شده و اجساد سه نفر دیگر نیز به علت قطعه قطعه شدن قابل شناسایی نیست.

در این بیانیه آمار مجروحان انفجارهای امروز دمشق نیز 140 نفر اعلام شد.

سیام*2023*1580

سرخط اخبار سیاست