۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۹:۱۷
کد خبر: 80044333
T T
۰ نفر

قصرشيرين - ورود و پايداري سامانه گرد و غبار شديدي كه از كشور عراق وارد مرزهاي كشورمان شده شامگاه امروز شنبه موجب آلودگي شديد هواي شهرستان قصرشيرين شده بطوريكه هم اكنون ديد افقي در اين شهرستان بشدت كاهش يافته و به كمترين ميزان خود طي چند روز اخير رسيده است.

فرماندار شهرستان مرزی قصرشیرین با تایید آلودگی شدید هوای این شهرستان گفت: متاسفانه این پدیده ناخوشایند در روزهای اخیر بشدت هوای شهرستان را تحت تاثیر خود قرار داده و هم اكنون میزان دید افقی در قصرشیرین كمتر از 100 مترمربع است كه با میزان دید افقی در یك هوای سالم كه 10 هزار مترمربع است، 9 هزار و 900 متر مربع فاصله دارد.

'حسین پروین' شامگاه روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آلودگی هوای این شهرستان در روزهای اخیر افزود: آلودگی موجود در هوا برغم بارش پراكنده باران در چند روز گذشته، همچنان ادامه دارد و موجب بالا رفتن میزان آلاینده های موجود در هوا شده و تهدید جدی برای سلامت شهروندان محسوب می شود.

وی با بیان اینكه ماندگاری این پدیده برای شهرستان قصرشیرین براساس پیش بینی های هواشناسی تا اواخر وقت روز یكشنبه (فردا) خواهد بود، اظهار داشت: این گرد و غبار نتیجه طوفان های شن در بیابان های شمال كشور عراق است كه بعد از چند روز از طریق مرزهای غربی وارد كشورمان شده و بیشترین شدت آن عصر امروز در قصرشیرین بوده است.

شبكه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز با توجه به میزان شدید آلودگی هوا به همه شهروندان بخصوص سالمندان، كودكان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه كرد: در این شرایط از منازل خود خارج نشوند و از حضور در فضاهای باز و آزاد بدلیل آلودگی شدید هوا خودداری كنند.ك/3

9102

سرخط اخبار استان‌ها