نوشهر - رئيس ادارهٔ منابع طبيعي و آبخيزداري كلاردشت گفت: در سال جاري62 هزار متر مربع از مستثنيات اشخاص در اين منطقه خريداري و به اراضي ملي اضافه شد.

'مجید یحیایی راد' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اراضی با هدف یكپارچه‌سازی عرصه‌های ملی و مدیریت بهتر آن‌ها خریده شد زیرا تكه‌تكه بودن اراضی ملی، زمینه را برای تصرف و ساخت و سازهای غیر مجاز و حتی شهرك‌سازی فراهم می‌كند.

وی با اشاره به ضرورت سامان‌دهی مسألهٔ مالكیت زمین در كلاردشت برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی، اظهار داشت: ضروری است تمهیدات لازم برای جلوگیری از تصرف از همان ابتدا به كار گرفته شود زیرا بعد از شروع ساخت و ساز و مدت‌دار شدن تصرف اراضی، خلع ید مشكلات عدیده‌ای دارد.

یحیایی با تأكید بر انجام یافتن 120 هكتار عملیات مراقبت و نگهداری از جنگل‌كاری‌های سنواتی ، بیان داشت: امسال همچنین 60 هكتار جنگل‌كاری با اعتبار 450 میلیون ریال و 80 هكتار عملیات پرورشی در كلاردشت انجام شد و 88 هكتار از اراضی ملی پراكنده نیز محصور گردید.

رئیس ادارهٔ منابع طبیعی و آبخیزداری كلاردشت ، یكی از عوامل تخریب جنگل‌های شمال، حضور دام در جنگل عنوان كرد و گفت : امسال 2 هزار و 300 واحد دامی از جنگل‌های كلاردشت خارج و چهار باب اعیانی دامداران نیز خریده شد.

حوزهٔ منابع طبیعی كلاردشت دارای 26 هزار هكتار جنگل و 24 هزار هكتار مرتع است. ك/3

7517/621/402

سرخط اخبار استان‌ها