ساري - مسئول اعزام مبلغ اداره كل تبليغات اسلامي مازندران با تشريح برنامه هاي انجام شده در سال جاري از اعزام 12 هزار و 100 روحاني و مبلغ به مناسبت هاي مختلف مذهبي و ملي به مساجد و مدارس استان خبر داد.

حجت الاسلام ' نور علی حسن پور ' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : این افراد به منظور بیان احكام ، پاسخ به شبهات و سؤالات دینی جوانان ، نشر و ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مناسبات مختلف اعزام شدند .

وی با اشاره به اعزام روحانی به مساجد بین راهی و پارك های استان در ایام نوروز امسال خبر داد و اظهار داشت : این افراد برای برپایی نماز جماعت ، برگزاری جلسات مشاوره و پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی در ایام نوروز به مناطق مورد نظر اعزام می شوند .

حسن پور بیان داشت : تجلیل از پیشكسوتان تبلیغ در گلوگاه ، تجلیل از همسران روحانی در 9 شهر مازندران ، گردهمایی استانی مبلغین و 45 گردهمایی مبلغین و آموزش روحانیون از اهم فعالیت های واحد اعزام مبلغ اداره كل تبلیغات اسلامی مازندران است.

وی با اشاره به تعداد اعزام روحانیون به در سال گذشته ، افزود : در مناسبت های مختلف سال گذشته 8 هزار و 279 نفر به مناطق مختلف مازندران اعزام شدند كه ازاین تعداد 892 اعزام متفرقه و 541 اعزام به مدارس و ادارات استان صورت گرفت .

حسن پور با اشاره به اعزام 2 هزار 398 روحانی در شب های جمعه در غالب راهیان نور به مساجد مازندران در سال گذشته گفت : این افراد به منظور نشر و ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، بیان مسائل اخلاقی و پاسخ به شبهات و سؤالات دینی جوانان به این فعالیت پرداختند. ك/2

519/402

سرخط اخبار استان‌ها