رشتخوار - فرماندار رشتخوار از استقرار شش ايستگاه اطلاع رساني در نقاط مختلف اين شهرستان براي مسافران نوروزي خبر داد.

هاشم جنگی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی و میراث فرهنگی در این مكانها مستقر شده اند و ضمن خوش آمد گویی به مسافران با هدف اطلاع رسانی، نقشه شهر را نیز تقدیم می كنند.

وی افزود: شهردارهای این شهرستان نیز نسبت به نصب تابلوهای تبریك سال نو و سفره هفت سین در سطح شهر اقدام كرده و آمادگی كامل برای پذیرایی از مسافران در سال جدید را دارند.

جنگی، به مطلوب بودن وضعیت اسكان مسافران نوروزی اشاره كرد و گفت: در این ایام، دو مدرسه شهرستان با تجهیز كامل برای اسكان مسافران آماده شده است.

همچنین هلال احمر در صورت نیاز و اضطرار آمادگی كامل برای مسافرانی كه موفق به اسكان در مدارس نشده باشند را دارد.

فرماندار رشتخوار افزود: داروخانه های شبانه روزی، درمانگاهها و شبكه بهداشت این شهرستان در حال آماده باش كامل هستند و سایر ادارات از جمله اداره آب، گاز، برق و مخابرات نیز آمادگی خود را اعلام كرده و در صورت بروز هرگونه مشكل، در حداقل زمان ممكن سعی در رفع آن خواهند داشت.

وی در زمینه اماكن تفریحی و گردشگری این شهرستان اظهارداشت: رشتخوار دارای آثار باستانی بسیار از جمله پنج مقبره امامزاده و 50 منطقه گردشگری و 200 اثر تاریخی دارد و با همكاری اداره میراث فرهنگی و دیگر ارگانها سعی در شناساندن بیشتر و بهتر این آثار تاریخی را داریم.

وی به تلاش برای كاهش تصادفات و حوادث رانندگی اشاره كرد و گفت: مردم در حین سفرهای درون شهری و برون شهری قوانین راهنمایی و رانندگی را به طور كامل رعایت كنند.

رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار هم از استقرار پنج پست راهنمای نوروزی و فعالیت طرح امداد و نجات در این شهرستان خبر داد و گفت: نیروهای ما آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی هستند.

دكتر مهدی كلاتی با اشاره به راه اندازی پایگاههای نوروزی افزود: این پایگاه ها وظیفه اطلاع رسانی به مسافران و راهنمایی آنان را بر عهده داشته و در اجرای طرح امداد و نجات نیز در حوزه امداد رسانی بین شهری فعالیت می كنند.

وی همچنین از تردد تعدادی آمبولانس سیار در محور رشتخوار به تربت حیدریه و خواف خبر داد و گفت: نیروهای مستقر در این پایگاه ها از 24 اسفند ماه سال جاری تا چهاردهم فروردین ماه سال آینده فعال بوده و به صورت 24 ساعته آماده امداد رسانی خواهند بود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینكه محدوده فعالیت ما در خارج از شهر است، جمعیت هلال احمر با تلاش برای رسیدن در كوتاه ترین زمان ممكن به محل حادثه سعی در خدمت رسانی به مسافران نوروزی دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار ضمن تأكید بر فعالیت گسترده پایگاههای بین راهی در این ایام افزود: این پایگاه ها دارای تیمی مركب از پزشك، امدادگر و نیروهای نجاتگر می باشند./3

2718 /664

سرخط اخبار استان‌ها