۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۸:۵۰
کد خبر: 80044302
T T
۰ نفر

مادريد-'رافائل راميرز' وزير انرژي ونزوئلا مي‌ گويد كه شركت ملي‌ نفت ونزوئلا در كنار 'هوگو چاوز' رئيس جمهوري اين كشور است و خواه چاوز در ونزوئلا باشد يا خارج از كشور ، شركت نفت از رئيس جمهور حمايت مي‌ كند.

بنا بر گزارش ایرنا ، رامیرز شب گذشته در مراسمی در ایالت 'زولیا' واقع در شمال غربی كشور با رد كردن اینكه غیبت چاوز به دلیل بیماریش، موجب سستی سیاست و دولت او می شود، احزاب رقیب سیاسی را موجب انتقاد قرار داده و گفت رقیبان قصد دارند كه از طریق مطبوعات و رسانه های خبری سبب دو دلی‌ و شك و تردید ونزوئلایی ها شوند .

رامیرز در حالی‌ این سخنان را بیان می‌ كرد كه ایالت زولیا علاوه بر اینكه یكی‌ از مهمترین قسمت نفت خیز ونزوئلا است و اهمیت بسزایی در تولید نفت خام در منطقه آمریكای جنوبی دارد، مقر اصلی‌ رقیبان سیاسی ونزوئلا می‌ باشد و نه دولت چاوز و نه حامیان چاوز تا به حال توانسته ا‌ند قدرت را در این قسمت كشور به دست بگیرند.

در این راستا، رامیرز و چند تن از اعضای بلند پایه دولت چاوز تصمیم گرفته ا‌ند كه سفری به تمام تأسیسات نفتی‌ كشور انجام داده و با تبلیغات خود كمیته 'وطن پرستان سوسیالیست حامی‌ چاوز' كه متشكل از كارگران صنعت نفت می‌ باشد را تشكیل دهند.

وی در این مورد تصریح كرد: 'ما بدنبال دفاع از انقلاب، دفاع از میهن خود و حمایت از سیاست های فرمانده خود هوگو چاوز هستیم.'

هوگو چاوز هنگامی كه 13 سال قبل به قدرت رسید، روند اصلاحات در صنعت نفت كشور را آغاز نمود و متعهد شد كه صنعت نفت را در خدمت ملت ونزوئلا قرار دهد. وی با این استدلال صنعت نفت را ملی‌ ساخت و مشاركت شركت های مهم خارجی‌ نفتی‌ در این كشور را كاهش داد .

اروپام **1234**1423

سرخط اخبار جهان