پارس آباد مغان، اردبيل – فرماندار پارس آباد و رئيس مركز حوزه انتخابيه شهرستان هاي بيله سوار و پارس آباد، از تائيد صحت انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي در اين حوزه از سوي شوراي نگهبان قانون اساسي خبر داد.

'ولی كریمی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شورای نگهبان امروز (شنبه)صحت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 32 حوزه‌ انتخابیه دیگر را تایید كرد كه حوزه پارس آباد و بیله سوار نیز یكی از آنها است.

وی ضمن قدردانی از حضور حماسی و مثال زدنی مردم این دو شهرستان مرزی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: از حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار مغان، حجت الاسلام 'حبیب برومند داشقاپو' از میان 12 كاندیدای نمایندگی مجلس، با كسب 43 هزار و 416 رای از مجموع 121 هزار و 632 رای صحیح مأخوذه حایز اكثریت لازم شد.

به گفته كریمی، در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به منظور اخذ آرای واجدان شرایط، 232 شعبه اخذ رای ثابت و سایر در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار دایر شده بود و چهار هزار نفر در برگزاری این انتخابات همكاری داشتند.

وی، میزان مشاركت واجدان شرایط در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار در این دوره را حدود 87 درصد اعلام كرد و ادامه داد: مردم ولایت مدار این شهرستان ها با لبیك به ندای مقام معظم رهبری، بار دیگر با آرمان های امام راحل و انقلاب و شهداء تجدید پیمان كردند.

وی، انتخابات 12 اسفند در این حوزه را از سالم ترین و پاك ترین و در عین حال پرشورترین انتخابات دانست و بیان كرد: مردم پارس آباد و بیله سوار در تمام مقاطع انقلاب، با حضور فعال و گسترده در عرصه های مختلف، همیشه مدافع و حافظ دست آوردها و ارزش های انقلاب اسلامی بوده و هستند و این شعور بالای سیاسی و وفاداری آنان به نظام و ولایت فقیه را نشان می دهد.

7121/592

سرخط اخبار استان‌ها