۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۸:۱۹
کد خبر: 80044259
T T
۰ نفر

مستند ساز صدا و سيما گفت: اعضاي گروه 14 نفره مستند ساز كوير كرمان از 28 اسفندماه جاري به منظور تصويربرداري از جاذبه هاي كوير به دشت هاي بكر لوت سفر مي كنند.

'محمدعلی اینانلو' روز شنبه در جمع اعضای گروه مستند ساز كویر كرمان با مسوولان استان كرمان افزود: اصلی ترین هدف از ساخت مستند كویر كرمان و ساخت مستند های طبیعت كشور این است كه اثبات كنیم در دور افتاده ترین نقاط این مملكت امنیت وجود دارد و این امنیت حاصل خون و رشادت های شهدا است.

وی ادامه داد: امنیت موجود در جای جای كشور به آسانی به دست نیامده و كوچكترین وظیفه من به عنوان یك فرد رسانه ای این است كه نتیجه وفاداری، رشادت، فداكاری و تلاش های دست اندركاران برقراری امنیت را به اطلاع دنیا برسانیم.

وی با اشاره به اینكه 'بخشی از كویر لوت عاری از حیات است'، خاطرنشان كرد:‌ در قالب ساخت مستند كویر كرمان درصدد هستیم كه خلاف این جمله را ثابت كنیم.

اینانلو، افراد گروه مستندساز كویر كرمان را افراد حرفه ای دانست و گفت: زمان برگشت گروه از كویر در فاصله زمانی هفتم تا 10 فروردین ماه خواهد بود.

وی به ساخت مستند 'كرمان خاستگاه تاریخ' كه به تاریخ كرمان می پردازد اشاره كرد و گفت:‌ مستند 'زادگاه خورشید' كه به مردم كرمان می پردازد نیز تولید شده است.

وی با بیان این مطلب كه درباره طبیعت كرمان كارهایی انجام شده است، عنوان كرد: كرمان عجیب ترین طبیعتی را دارد و ممكن است كه یك كشور در دنیا داشته باشد.

وی ضبط برنامه نوروز ایرانی برای شبكه جام جم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این برنامه كه در باغ شاهزاده كرمان ساخته شده از 29 اسفندماه از شبكه جام جم پخش خواهد شد كه از چهار قسمت از این برنامه 15 قسمتی مربوط به استان كرمان است.

وی گفت: ساخت مستند طبیعت كرمان نیز در دست انجام است زیرا در كرمان عجایبی وجود دارد كه باید به تصویر كشیده شود.

رییس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی استان كرمان نیز در این نشست گفت:‌ كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران نقش فعال و بارزی در معرفی توانمندی های كشور داشته است.

'ابراهیم علوی' افزود: با همكاری شبكه اول سیما 15 برنامه یك دقیقه ای درباره فرهنگ و آداب استان كرمان ساخته و پخش شده است.

وی خاطرنشان كرد: با برگزاری دیدارهای مختلفی از سوی آژانس داران، هتلداران و رستوران داران از استان كرمان برای افزایش جلب و جذب گردشگر و افراد خارجی اقدام شده است.ك/2

7440/2624

سرخط اخبار استان‌ها