ياسوج - كارشناس اداره كل هواشناسي كهگيلويه وبويراحمد گفت: بروز پديده گرد و غبار كه از دو روز گذشته آسمان و فضاي شهرهاي مختلف به ويژه مناطق غربي استان را تحت تاثير خود قرار داده همچنان تا روز دوشنبه ادامه دارد.

'ولی بهره مند' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بروز پدیده گردو غبار از فردا به اوج خود می رسد و شعاع دیده را در ساعاتی ازروز تا حدود 500 مترنیز كاهش خواهد داد.

وی ، منشا این پدیده را ناشی از طوفان شدید شن و ریزگرد ها در عراق دانست و افزود: به دنبال آن و با وزش بادهای شدید این پدیده وارد مناطق غرب و جنوب غربی ایران شده و طی چند روز گذشته آسمان این مناطق را غبارآلوده كرده است.

بهره مند اظهار داشت: مردم برای حفظ سلامتی خود تا حد امكان و طی این دو روز از منزل خارج نشوند و در صورت مسافرت و خروزج از منزل از ماسك استفاده كنند.

وی ، افزایش آلودگی هوای و بروز این پدیده را در سطح شهرهای مختلف استان با توجه به توصیه های پزشكی برای بیماران ریوی ،قلبی و به ویژه كودكان و سال خوردگان خطرناك دانست و گفت: ضروری است كه خانواده ها در این زمینه مراقب كودكان ، بیماران و سال خوردگان خود باشند.

بهره مند ، همچنین از كاهش محسوس دما طی سه روز آینده در سطح استان خبر داد و افزود: از روز سه شنبه شاهد افزایش دما در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

671/7530

سرخط اخبار استان‌ها