بيرجند- مديركل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي، گردشگري خراسان جنوبي گفت: تاكنون از 1186 اثر تاريخي، معنوي و طبيعي شناسايي شده استان 627 اثر در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است.

'محمدرضا رضایی' روز شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری تور تخصصی كویر نوردی در' دهسلم نهبندان' در ایام نوروز سال 91 با حضور 30 كویرنورد از سراسر كشور خبر داد.

او افزود: پوشش گیاهی خاص منطقه و بررسی هرم های ماسه ای با ارتفاع 500 تا 600 متری و جاذبه های گردشگری از ویژگی های این كویر برای كویرنوردان است.

وی افتتاح بازارچه صنایع دستی، سوغات محلی و جاذبه های گردشگری در باغ اكبریه، اجرای كاروان شادی با قطار سنتی در سطح شهر ، برپایی نمایشگاه عكس و اجرای تور بیرجند گردی را از جمله برنامه نوروز 91 در این استان ذكر كرد.

رضایی همچنین از ایجاد بلدهای محلی برای اولین بار در 30 روستا یا مناطقی كه از مسافران بیشتری در سطح استان برخوردارند خبر داد و گفت: این بلد های محلی با لباس های خاص و آگاهی كامل از منطقه برای راهنمایی مسافران نوروزی در نظر گرفته شده اند.

وی برگزاری مسابقه پیامك در مورد آثار تاریخی، افتتاح مجتمع آب درمانی آبگرم لوت ، تجهیز موزه با 180 قلم شی از شش استان كشور و اجرای برنامه تور بیرجند گردی را از دیگر برنامه های ستاد تسهیلات نوروزی سال 91 در خراسان جنوبی ذكر كرد665

سرخط اخبار استان‌ها