تهران- رييس مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: سووال مجلس از وزيران و رييس‌ جمهوري براي ارتقاي مردم‌سالاري ديني در كشور مفيد و اين گونه حركت ها بسيار ارزشمند است.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، ' علی لاریجانی ' در دیدار با كاركنان مجلس افزود: مجلس هشتم با تمام قوا در صیانت از استقلال پارلمان تلاش كرده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه قوانین تصویب شده در مجلس به پشتیبانی بخش‌های مختلف اداری انجام شده است، افزود: از همین ‌رو باید از احساس مسئولیت تمامی كاركنان مجلس تشكر كنم و از آنجا كه تمامی این كارها با چاشنی صداقت همراه بوده، بسیار ارزشمند است.

لاریجانی ادامه داد:روز چهارشنبه به دلیل طرح سوال از رییس‌ جمهور روز پركاری برای مجلس رقم خورد كه فلسفه وجودی آن متین بود و همین موضوع نشانگر فربه شدن دموكراسی در ایران است.

رییس قوه مقننه با تأكید بر اینكه مجلس هشتم با تمام قوا در صیانت از استقلال پارلمان تلاش كرده است، تصریح كرد: موضوع استقلال قوه مقننه اهمیت بسزایی دارد و استقلال قوا یكی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است كه باید از آن حفاظت كرد.

لاریجانی با بیان اینكه استقلال قوا به معنای چنگ‌اندازی به صورت یكدیگر نیست، گفت: هر یك از قوای كشور باید از استقلال خود در جهت حفظ حقوق مردم استفاده كنند.

وی قوه مقننه را تكیه‌گاه مردم خواند و تصریح كرد: سووال از رییس‌جمهوری جزو حقوق مجلس است كه متأسفانه تحلیل‌های بسیاری در حواشی آن مطرح شد، اما برداشت من این است كه این موضوع به غنی‌شدن مردم‌سالاری كمك می‌كند و كاركنان مجلس نیز در این امر بزرگ سهیم هستند.

وی تصریح كرد:در سال جاری مجلس كارهای سنگینی بر عهده داشت كه ارایه دیر هنگام بودجه سال 91 نیز مزید بر علت شد تا وقت زیادی از پارلمان و كمیسیون تلفیق گرفته شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه كاركنان مجلس از قشر فرهیخته جامعه هستند، افزود: برخورد با اقشار فرهیخته باید همراه با كرامت انسانی باشد.

لاریجانی ضمن تبریك سال نو هجری شمسی ابراز امیدواری كرد: سال آینده، سالی پرخیر و بركت برای ملت بزرگ ایران باشد.

سیام**1478*1580

سرخط اخبار سیاست