يزد - جانشين ستاد تسهيلات نوروزي استان يزد گفت: بيش از 600 هزار نقشه راهنماي آثار و ابنيه و جاذبه هاي ديدني و تفرجگاهي استان بين مسافران و ميهمانان نوروزي توزيع مي شود .

' عباسعی رضایی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه تمهیدات لازم برای پذیرش و اسكان مسافران در سطح 11 شهرستان استان صورت گرفته و همه كارها طبق برنامه و با نظم و هماهنگی انجام می شود .

وی اضافه كرد: به منظور اسكان مسافران نوروزی و رفاه و آسایش آنها بیش از 400 كلاس درس و 42 هتل پیش بینی و تجهیز شده اند .

جانشین ستاد تسهیلات نوروزی استان یزد تصریح كرد: ظرفیت كلاس های درس بیش از 24 هزار نفر و هتل ها هم دو هزار و 829 نفر می باشد .

رضایی به آمادگی و حضور 350 بازرس در سطح استان برای فعالیت های بازرسی و نظارتی اشاره كرد كه با جدیت وظایف محوله را انجام می دهند .

وی همچنین از فعالیت 200 پایگاه اطلاع رسانی و راهنمای مسافران در ورودی شهرها و اماكن تاریخی ، فرهنگی و تفرجگاهی استان خبر داد .

جانشین ستاد تسهیلات نوروزی استان یزد گفت: 25 پایگاه هلال احمر و 75 پایگاه هم توسط شهرداری در جهت راهنمایی و كمك های امدادی به مسافران فعالیت خواهند داشت .

رضایی ابراز امیدواری كرد تا حضور مسافران و میهمانان نوروزی در سطح مناطق مختلف دارالعباده و دارالعلم یزد در بهار امسال توام با شادكامی و موفقیت باشد .

استان یزد با یك میلیون و 100 هزار نفر جمعیت در فلات مركزی ایران قرار دارد .ك3

7536/1968

سرخط اخبار استان‌ها