معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوين، بر تشديد طرح كنترل و نظارت بيشتر بازرسان بر فعاليت بازار به خصوص بازار ميوه در آستانه سال نو تاكيد كرد.

'علی اكبر كبیری' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان، قیمت و كیفیت اقلام عرضه شده را به شدت تحت كنترل دارند تا آنچه كه در این سبد برای مردم پیش‌بینی شده است، با قیمت مناسب و بالاترین كیفیت در اختیار آنها قرار گیرد.

وی بر بازرسی دقیق‌تر بازرسان بر كالاهای اولویت‌دار سبد مصرفی خانوارها تاكید كرد و اظهار داشت: در این ایام، طرح بازرسی ویژه انبارها و سردخانه‌ها به ویژه وضعیت توزیع و تامین میوه نوروزی هم با جدیت بیشتری اجرا می‌شود.

كبیری به نظارت بر میادین میوه و تره‌بار و نمایشگاههای عرضه مستقیم كالا اشاره كرد و گفت: در بخش خدمات نیز از شركتهای مسافربری، حمل و نقل درون شهری، حمل و نقل برون شهری، اماكن تفریحی، اماكن فرهنگی، اماكن سیاحتی، اماكن زیارتی، غذاخوری ها، مراكز اقامتی و رستورانهای بین شهری بازرسی می‌شود.

وی از 19 گروه كالایی به عنوان اولویت‌های اساسی طرح نظارتی ویژه نوروز خبر داد و اظهار داشت: این گروه كالایی شامل البسه و پوشاك، كیف و كفش، آجیل و خشكبار، شیرینی، خوار و بار، لبنیات، گوشت مرغ، گوشت قرمز، ماهی، قند و شكر، روغن و برنج می‌باشد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ادامه داد: با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال، مردم در تب و تاب خریدهای نوروزی هستند كه در این میان معدود فروشندگانی نیز موقعیت را مناسب دیده و با گرانفروشی و مصادیق تخلفات اقتصادی از افزایش تقاضای به وجود آمده، سوء استفاده می‌كنند.

كبیری اضافه كرد: شهروندان می توانند تخلفات احتمالی فروشندگان را با شماره تلفن 124 اطلاع دهند و بازرسان انی سازمان حداكثر ظرف مدت 15 دقیقه در محل حاضر و موضوع را بررسی می‌كنند.

7389/ 614/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها