يزد - مدير‌كل اوقاف و امور خيريه استان يزد گفت: طرح 'آرامش بهاري' ويژه ميهمانان نوروزي از 28 اسفند‌ماه سال جاري تا 14 فروردين‌ماه سال آينده در امامزادگان و بقاع متبركه استان يزد اجرا مي‌شود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'محمدمهدی حاتمی' در جمع اصحاب رسانه استان یزد بر تبدیل بقاع متبركه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز تأكید كرد و افزود: ارتقای سطح فكری، فرهنگی زائران و مسافران نوروزی و احیای تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی به هموطنان در اعیاد نوروز از اهداف اجرای طرح آرامش بهاری است.

وی با اشاره به اینكه در 103 امامزاده طرح آرامش بهاری اجرا خواهد شد ،گفت: در 53 امامزاده در سطح استان برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است.

مدیر‌كل اوقاف و امور خیریه استان یزد اظهار داشت: مراسم ویژه تحویل سال نو با حضور ائمه جمعه، روحانیون،مدیران اوقاف، خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم ، قرائت قرآن كریم با حضور قاریان ممتاز، اجرای مدیحه‌سرایی، سخنرانی مذهبی، قرائت زیارت آل یس و دعای تحویل سال، تهیه هفت‌سین قرآنی و غبارروبی و عطر‌افشانی قبور شهدا از جمله این برنامه‌ها است.

حاتمی افزود: راه اندازی دفاتر مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور روحانیون در جوار امامزادگان ، برپایی نمایشگاه بهاری ، برپایی خیمه‌های معرفت در امامزادگان شاخص با حضور گروهی از كارشناسان مسائل اعتقادی و احكام شرعی و مشاوران خانواده از دیگر برنامه‌های فرهنگی اوقاف در ایام نوروزاست.ك/2

1968/7537

سرخط اخبار استان‌ها