۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۳۸
کد خبر: 80044219
T T
۰ نفر

بخشدار زرقان گفت:امسال نيز مانند سال گذشته تور گردشگري زرقان پذيراي مسافران نوروزي و همچنين مديران استان فارس خواهد بود.

محمد اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:گردشگران در قالب این تور می توانند از اماكن تاریخی ، طبیعی و همچنین جاذبه های گردشگری بخش زرقان دیدن كنند.

وی اظهار داشت:شهر زرقان به دلیل قدمت دیرینه آن و همچنین قرار داشتن در مسیر جاده شیراز به تخت جمشید در ایام نوروز مورد توجه بسیاری از مسافران نوروزی است.

رییس ستاد تسهیلات نوروزی بخش زرقان بیان كرد:بازدید از نقاطی مانند پارك ملی بمو ، كاروان سرای تاریخی زكی خانی، بند تاریخی امیرعضد الدوله دیلمی ،خانه تاریخی واقفی ،باغ وحش و همچنین بوستان مهر زرقان می تواند خاطره یك سفر به یادماندنی را در ذهن گردشگران ثبت كند.

اسدی گفت: علاوه بر این زرقان دارای هنر گیوه بافی سنتی ،بوریا بافی ،مشك دوزی می باشد كه می تواند برای مسافران بسیار جالب توجه باشد.

بخشدار زرقان ادامه داد:حلوای ارده زرقان هم می تواند كام گردشگران این دیار را شیرین كند و علاوه بر این سوغات خوبی از منطقه فارس برای آنان باشد.

وی گفت:تور گردشگری زرقان با همكاری شورای اسلامی و شهرداری این شهر از ابتدای فروردین سال 91 لغایت 12 فروردین ماه 91 برای استفاده مسافران برقرار می باشد.

شهر زرقان در فاصله 25 كیلو متری شمال شیراز و در مسیر تخت جمشید واقع شده است.ك/3

7379 / 675

سرخط اخبار استان‌ها