بندرعباس-مدير منطقه عمليات مننطقه شش عمليات انتقال گاز كشور گفت:در اجراي پيشنهاد كاركنان منطقه شش شركت گاز سه ميليارد و 912 ميليون ريال از حيث هزينه در خلال سالهاي 89 و 90 صرفه جويي شد.

به گزارش ایرنا سید رسول داوودی نژاد شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: سال 89 تعداد 68 پیشنهاد و در سالجاری این تعداد به 590 مورد افزایش یافت.

مدیر شركت منطقه شش عملیات انتقال گاز هرمزگان ادامه داد: مبلغ صرفه جویی صورت گرفته تا شش میلیارد ریال قابل افزایش می باشد.

این مقام مسوول با اشاره به اینكه این منطقه كه سه استان هرمزگان سیستان و بلوچستان، كرمان و قسمتی از جنوب استان یزد را شامل می شود اظهارداشت: منطقه شش عملیات انتقال گاز یكی از مناطق 10 گانه شركت انتقال گاز است كه وظیفه خدمت رسانی به 27 درصد از مساحت كشور را بر عهده دارد.

وی با بیان اینكه بیش از دو هزار و 360 كیلومتر خطوط لوله فشار قوی در قطر های بین چهار تا 56 اینچ را مدیریت می كند افزود: حدود دو میلیون كیلومتر خط زیر دریا ، خط انتقال میعانات گازی، ایستگاه های شیرهای اتوماتیك بین راهی، ایستگاه های حفاظت بین راهی ایستگاه های حفاظت از جمله تاسیسات وابسته به این خطوط می باشد.

وی با اشاره به عبور خط لوله صلح ازهرمزگان و زاهدان اظهار داشت: شهرهای مسیر عبور لوله از نعمت گاز برخوردار خواهد شد و این امر موجب ایجاد تحول در زندگی مردم می شود.ك/2

8144/668

سرخط اخبار استان‌ها