سنندج - استاندار كردستان با اشاره به اينكه اين استان از ظرفيت ها و پتانسيل هاي بالقوه خوبي در حوزه كشاورزي برخوردار است, تاكيد كرد: اين استعداد خدادادي با بكارگيري نيروهاي متخصص استان مي تواند تحولي بنيادين در كردستان ايجاد كند.

'علیرضا شهبازی' روز شنبه در جلسه كارگروه كشاورزی استان در سنندج افزود: مصمم هستیم با استفاده از ظرفیت های طرح توسعه كشاورزی كه در آینده نزدیك در سطح كشور و از جمله استان كردستان به اجرا در خواهد آمد زیربناهای توسعه پایدار و همه جانبه منطقه را فراهم كنیم.

وی افزود : دولت توسعه بخش كشاورزی را بعنوان یكی از سیاست های اصلی و عمده خود در آینده اعلام كرده و بطور قطع با اجرای كامل این سیاست فرصت های شغلی بسیاری نیز در راستای كاهش بار بیكاری در كشور ایجاد خواهد شد.

شهبازی در ادامه با اشاره به تسهیلات بانكی كه دولت برای اجرای این طرح در نظر گرفته است تصریح كرد: استان هیچ محدودیتی در تخصیص اعتبار به طرحهای كشاورزی مصوب مورد اشاره نخواهد داشت.

استاندار كردستان در بخش دیگری از سخنان خود به مدیران استان توصیه كرد با ذهنیت و نگاهی مثبت به طرح توسعه كشاورزی استان بنگرند چرا كه سالهاست كه مسئولان در انتظار چنین موقعیت و فرصتی جهت اجرای طرح های نیمه كاره كشاورزی استان بوده و اكنون بسیار ضروریست كه با تصمیم گیری شجاعانه و همراه با قبول خطرپذیری به استقبال اجرای این طرح رفت.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح مسكن مهر و حل بسیاری از مشكلات مردم در این پروژه، طرح توسعه كشاورزی را نیز مشابه با این طرح دانست و گفت: دولت قصد دارد با ایجاد تحول در بخش كشاورزی با استفاده از ظرفیت های موجود كشور ضمن كمك به توسعه همه جانبه استان، ایجاد اشتغال پایدار و كاستن از میزان بیكاری متخصصین و تحصیلكردگان بخش كشاورزی زمینه ارتقای درآمد سرانه مردم و حركت بسوی رفاه بیشتر اجتماعی و بالا بردن سطح كیفی زندگی اقشار مختلف جامعه را فراهم كند.

شهبازی در پایان با درخواست از مدیران استان جهت فراهم كردن بستر تعامل و همكاری دستگاه های اجرایی و رفع موانع موجود بر سر راه اجرای این طرح خطاب به فرمانداران گفت: با هر مدیر و كارشناسی كه در راستای اجرای موفق طرح توسعه كشاورزی استان مانع تراشی كند, برخورد كنید.

533/320