۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۲۵
کد خبر: 80044207
T T
۰ نفر

تهران- مجري طرح CNG كشور گفت: يك هزار و 830 جايگاه فعال عرضه CNG در زمان حاضر در كشور داريم كه بيش از 2 ميليون متر مكعب ظرفيت توزيع سوخت CNG دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'شهرام اسد پور' بعدازظهر شنبه در مراسم افتتاح همزمان 50 جایگاه جدید گاز طبیعی فشرده ( CNG ) در كشور افزود: برای افتتاح این جایگاه ها افزون بر سه میلیارد دلار سرمایه گذاری شده كه بخش اعظم آن برای افتتاح جایگاه ها و بخشی هم برای تجهیز ناوگان حمل و نقل اختصاص یافته است.

وی گفت: با گشایش رسمی فاز چهارم جایگاه‌های CNG، در مجموع 312 نازل عرضه گاز طبیعی فشرده شده دیگر به ظرفیت عرضه سوخت گاز طبیعی كشور افزوده شد.

اسد پورگفت: با راه اندازی كامل جایگاه های یاد شده برای 22 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی افزود: با ساخت جایگاه های مورد اشاره، به طور میانگین روزانه حدود 17 تا 18 میلیون متر مكعب گاز طبیعی در جایگاه‌های CNG توزیع می شود كه با این تعداد مجاری عرضه، روزانه حدود 18 تا 20 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی می‌شود.

اسد پور ادامه داد: با ساخت جایگاه‌های CNG ظرفیت توزیع ساعتی سوخت به خودروهای گازسوز كشور هم افزایش یافته به طوری كه اكنون در هر ساعت ظرفیتی برای عرضه حدود 2 میلیون نرمال متر مكعب گاز طبیعی به خودروها فراهم شده است.

تهرام/9977/ /1556/

سرخط اخبار اقتصاد