كرمانشاه - دبير قرارگاه راهيان نور سپاه نبي اكرم (ص) استان كرمانشاه از آمادگي يادمانهاي مرصاد و بازي دراز و مناطق عملياتي قصرشيرين، گيلانغرب و سرپل ذهاب براي پذيرايي از كاروان هاي راهيان نور در ايام نوروز 91 خبر داد.

سردار 'محسن حسین آبادی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن اعلام آمادگی مناطق مختلف استان كرمانشاه برای حضور و پذیرایی از كاروان های راهیان نور، پیش بینی كرد در ایام نوروز امسال بیش از 200 هزار نفر از یادمان ها و مناطق عملیاتی استان بازدید كنند.

وی با بیان اینكه راویان دفاع مقدس در یادمان های مرصاد، بازی دراز و مناطق عملیاتی قصرشیرین، گیلانغرب و قصرشیرین حضور داشته و خاطرات جنگ را برای افراد و كاروان های حاضر در این مناطق شرح خواهند داد، از برپایی نمایشگاه در این مناطق و توزیع بسته های فرهنگی میان بازدیدكنندگان از مناطق و یادمان های كرمانشاه خبر داد.

حسین آبادی همچنین، بازدید كنندگان ایام نوروز 90 از یادمانها و مناطق جنگی استان كرمانشاه را بیش از 182 هزار نفر عنوان كرد.

این مقام مسوول در ادامه به برنامه های اعزام زائران از استان كرمانشاه به مناطق عملیاتی جنوب كشور نیز اشاره كرد و گفت: از چندی پیش اعزام دانش آموزان به این مناطق آغاز شد كه در مرحله اول، 13 هزار و 457 دانش آموز پسر و در مرحله دوم 11 هزار و 376 دانش آموز دختر به جنوب اعزام شدند.

حسین آبادی خاطرنشان كرد: اعزام دانشجویان و طلاب بسیجی نیز به جنوب از نیمه اسفند ماه آغاز شد و طی چهار مرحله حدود دو هزار و 500 نفر به جبهه های جنوب اعزام شده اند.

وی در پایان، خواستار تقویت حضور و اعزام كاروان های راهیان نور به كرمانشاه و خارج از استان شد و این كار را باعث افزایش روحیه ایثار و شهامت دانست.

7458/567/245