۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۲۱
کد خبر: 80044201
T T
۰ نفر

باكو – در آستانه عيد نوروز ، رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در تفليس از برگزاري جشن ها و برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري اين رايزني، در گرجستان خبرداد.

' احسان خزاعی' روز شنبه در گفتگو با خبرنكار ایرنا، افزود: نوروز از گذشته در گرجستان شناخته شده است و تاكنون بسیاری از اندیشمندان و محققین گرجی تحقیقات و مقالات علمی متعددی را در این زمینه تالیف و منتشر كرده اند.

وی افزود: با همكاری و حضور گروه هنری'سحر' به سرپرستی ' سعید خوانساری' كه از سوی اداره كل فرهنگی ایرانیان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اعزام می شوند، برنامه های متعددی در ایام نوروزی در كشور گرجستان اجرا خواهد شد.

خزاعی با اشاره به رشد روز افزون ایرانیان مقیم گرجستان، اظهارداشت: طبق برنامه ریزیهای انجام شده در نخستین روز فروردین ماه 1391 ، با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، ایرانیان مقیم گرجستان در سالن اجتماعات سفارتخانه كشورمان در تفلیس گرد هم می آیند و ضمن تجدید دیدار مراسم عید نوروز را در فضایی صمیمی ، جشن می گیرند.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس یادآورشد: برای سایر علاقه مندان به فرهنگ و ادب ایرانی، برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در دانشگاه دولتی كوتایسی، مركز فرهنگی گلشن و مدرسه شماره یك تفلیس برنامه ریزی شده است.

وی گفت: تزیین سفره هفت سین در اتاق های ایران در دانشگاهها و سایر مراكز آموزشی گرجستان و انتشار ویژه نامه قلم (نشریه رایزنی فرهنگی) با موضوع نوروز از دیگر برنامه های نوروزی رایزنی فرهنگی ایران در تفلیس است.

خاورم/1108**1501

سرخط اخبار جهان