تهران - معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از برگزاري هفته بزرگداشت آموزش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور از سال آينده(1391) براي نخستين بار خبر داد.

'حسین نادری منش' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: بحث برگزاری هفته آموزش در دانشگاه های كشور از مدتها قبل مطرح بوده، زیرا اعتقاد بر این بود كه با توجه به اهمیت مقوله آموزش، همانطور كه هفته بزرگداشت پژوهش همه ساله در كشور برگزار می شود هفته ای نیز باید برای آموزش درنظر گرفته شود.

وی گفت: نخستین هفته گرامیداشت آموزش از 9 تا 14 اردیبهشت سال 1391 همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در دانشگاه های كشور و در سطوح دانشگاهی، استانی و ملی برگزار می شود.

به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، جزییات برگزاری هفته آموزش در كمیته ای متشكل از مدیران آموزشی وزارت علوم و معاونان آموزشی تعدادی از دانشگاه های مطرح كشور در این وزارتخانه پیگیری می شود.

نادری منش، تبیین نقش و جایگاه آموزش، ترویج فرهنگ شاگرد پروری و قدردانی و تجلیل از سرآمدان عرصه آموزش عالی كشور را مهمترین اهداف برگزاری هفته گرامیداشت آموزش عنوان كرد.

وی یادآور شد: در گام نخست، هفته گرامیداشت آموزش در تقویم دانشگاهی كشور جای می گیرد و پیشنهاد ثبت آن در تقویم ملی نیز برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.

فراهنگ ** 1055 ** 1071

سرخط اخبار فرهنگ