اصفهان - نايب رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت:‌ همزمان با تعطيلات نوروز در 80 نقطه از اين شهر تئاترهاي خياباني توسط هنرمندان اصفهاني براي مسافران و گردشگران اجرا مي شود.

به گزارش روز شنبه ایرنابه نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، 'سید كریم داودی' به برنامه های مدیریت شهری برای تعطیلات نوروز پرداخت و اظهار داشت: مجموعه شهرداری اصفهان با برنامه ریزی ویژه در حال آماده شدن و استقبال از بهار برای شهروندان اصفهانی و مهمانان نوروزی است.

وی افزود: ده ها برنامه در بخش شهروندی، گل كاری و باطراوت كردن فضای سبز سطح شهر، رنگ آمیزی دیوارها، جداول، خط كشی و روكش آسفالت خیابان ها، راه اندازی آب نماها و اجرای جنگ های فرهنگی در اماكن تاریخی و گردشگری اجرا می شود.

وی، نصب تمثال و یادبود شهدای شاخص اصفهان با طراحی منحصر به فرد و دیدنی را از دیگر اقدام های مدیریت شهری برای افزایش فضای معنوی شهر عنوان كرد و گفت: همه ورودی های شهر اصفهان مانند كمپ های استقلال، فدك، قلمستان و سپاهان شهر، آماده راهنمایی و هدایت میهمانان نوروزی به این شهر هستند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، ضمن دعوت از مسافران نوروزی و عموم شهروندان اصفهانی برای استفاده از برنامه های شاد و متنوع در حال اجرا، خاطرنشان كرد: با تدابیر پیش بینی شده و با هدف جلو گیری از ازدحام خودروهای شخصی در هسته مركزی شهر و گذرگاه های اطراف بناهای تاریخی و گردشگرپذیر، مسافران نوروزی در قالب تورهای گردشگری از محل كمپینگ های یاد شده به مركز شهر و محدوده آثار تاریخی منتقل خواهند شد.

داودی از راه اندازی بازارچه صنایع دستی در محل اقامت و اسكان عمومی میهمانان نوروزی خبر داد و از آنان خواست برای حمایت از هنر اصیل اصفهانی و ایرانی و هنرمندان سختكوش و متعهد رشته های مختلف صنایع دستی، آثار آنها را به عنوان سوغات خریداری كنند.

وی از قشرهای مختلف مردم فهیم و هنردوست اصفهان و میهمانان و گردشگران نوروزی خواست برای افزایش كیفیت خدمت رسانی در ایام نوروز، پیشنهادها و راهكارهای موثر خود را با مجموعه مدیران شهری در میان گذاشته و آنان را از راهنمایی ها بهره مند سازند.

8114/562/1724

سرخط اخبار استان‌ها