ساري – مدير كل راه و ترابري استان مازندران از برقرار گشت نوروزي در راه هاي اصلي استان خبر داد و گفت : 40 گشت نوروزي در اين مناطق برقرار شده است.

' سید علی اسد ' روز شنبه در گفت و گو با خرنگار ایرنا در ساری ، افزود : این گشت ها به منظور برقراری ترافیك روان و ایمن در چهار محور مواصلاتی اصلی و شریانی شامل هراز ، سوادكوه ، كندوان و ساری - كیاسر صورت می گیرد .

وی زمان برقراری این گشت ها را 25 فروردین ماه اعلام كرد و اظهار داشت : این اقدامات تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد یافت تا شاهد ترددی امن و مطمئن در راه های استان باشیم .

اسد ، با اشاره به اقدامات لازم برای ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان ، بیان داشت : پاكسازی و زیبا سازی حریم راهها ، نصب تابلوهایvsl (نمایش سرعت متغیر بسته به شرایط جاده) ، نصب دوربین های نظارت تصویری و نصب تابلو های فلورسنتی برای آشكار سازی نقاط پر حادثه از جمله اقدامات صورت گرفته است .

وی ، تقویت علائم افقی و عمودی ، بهبود وضعیت حفاظ ها و نگهداری روشنایی محورها ، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پرحادثه ، خط كشی و لكه گیری ، شستشو و ترمیم علائم و جمع آوری زباله و نخاله ها از محورهای مواصلاتی از جمله فعالیت هایی است كه به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام است .

اسد در ادامه در خصوص دیگر اقدامات این اداره كل در ایام نوروز ، خاطر نشان ساخت : توزیع نقشه راههای استان و كتابچه و بروشور (همگام با راهداران در نوروز 91 ) در ورودی محورهای استان به مسافرین نوروزی و نصب بیش از 60 عدد استند و 7 بیلبرد با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته است . ك/2

519/402

سرخط اخبار استان‌ها