۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۷:۰۲
کد خبر: 80044183
T T
۰ نفر

تهران - يك ديپلمات عرب روز شنبه فاش كرد دولت آل سعود كه دخالت هايش در بحرين موجب سركوب شديد مخالفان رژيم آل خليفه شد، اين روزها سرگرم ارسال ادوات نظامي براي شورشيان سوريه است.

یك دیپلمات عربی كه خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه، اعلام كرد كه عربستان سعودی از طریق اردن برای گروه های مسلح مخالف دولت سوریه ادوات نظامی ارسال می كند.

دیپلمات عربی با بیان این مطلب كه ادوات نظامی عربستان سعودی پس از ارسال به اردن در اختیار شبه نظامیان مخالف دولت سوریه قرار می گیرد، این اقدام ریاض را تلاش برای پایان دادن به درگیری ها و خونریزی های جاری در سوریه توصیف كرد.

این دیپلماتی عربی از بیان جزئیات درباره نوع ادوات نظامی ارسال شده توسط عربستان سعودی برای مخالفان دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه طفره رفت، اما در عین حال افزود در آینده مطالب بیشتری در این باره فاش خواهد كرد.

سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارم مارس تاكید كرده بود كه مخالفان دولت سوریه حق تسلیح شدن را دارند.

عدنان محمود وزیر اطلاع رسانی سوریه روز دوشنبه هفته گذشته مقامات عربستان سعودی و قطر را به دخالت در امور داخلی كشورش متهم و تاكید كرده بود كه این دو كشور مسئول ریخته شدن خون مردم در سوریه هستند.

گفتنی است عربستان سعودی در ماجرای قیام مردمی مخالفان آل خلیفه در بحرین نیز آشكارا در امور داخلی این كشور دخالت نمود و با اعزام نظامیان خود، به سركوب معترضان پرداخت.

مترجمام**9041** 1506

سرخط اخبار جهان