شيراز- روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري فارس اعلام كرد:نشست هماهنگي و توجيهي راهنمايان نوروزي در شيراز برگزاركه در آن مقرر شد راهنمايان گردشگران به استقبال مهمانان نوروزي بروند.

به گزارش ایرنا، در این نشست، معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی و گردشگری فارس گفت: راهنمایی مسافران نوروزی وگردشگران ازمهمترین برنامه های این اداره كل بوده است كه برهمین اساس باهمكاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان فارس امسال طرح راهنمایی مهمانان نوروزی انجام می پذیرد.

مهران سوخكیان افزود:برای توانمندسازی راهنمایان، این طرح در سال آتی اجرا خواهد شد و اعتبارات لازم جهت اجرای طرح نیز پیش بینی شده است .

وی نگاه حمایتی به انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ، تعامل بیش از پیش با انجمن و طرح استقرار راهنمایان دائمی در كلیه اماكن تاریخی فرهنگی تحت پوشش را از برنامه های پیش رو دانست.

گلستانی رئیس اداره حراست میراث فرهنگی فارس نیز با اشاره اهمیت جایگاه راهنمایان گردشگری گفت : راهنمایان نمایندگان جمهوری اسلامی یاران و به تبع آن سازمان میراث فرهنگی در مكان های تاریخی ، فرهنگی می باشند وبه عنوان یك الگو توسط گردشگران داخلی و خارجی ارزیابی می شوند كه اگر این الگو دارای نقاط قوت باشد تأثیر آن ماندگار و اگر منفی باشد باعث خدشه وارد شدن به موضوع با اهمیت میراث فرهنگی می شود.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس نیز گفت : تعداد 120 راهنمای دارای كارت راهنمایی از 29 اسفندماه تا 12 فروردین در اماكن تحت پوشش مستقر می شوند و به راهنمایی گردشگران و مسافران نوروزی خواهند پرداخت.ك/1

7382/ 675

سرخط اخبار استان‌ها