گفتمان ديني با موضوع ' تشويق فرزندان با تاكيد بر احاديث و روايات معصومين (ع) ' به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان بيجار در موسسه قرآني باب النور با حضور والدين قرآن آموزان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در این مراسم گفت: یكی از دلایل گرایش به رفتارهای ناهمنوای اجتماعی نوجوانان و جوانان در جامعه استفاده از شیوه های نا مناسب در تربیت فرزندان است.

حجت الاسلام مختاری نیا تصریح كرد: عدم مهارت والدین در استفاده از تقویت منفی برای كاهش رفتارهای نامناسب،عدم تحمل یا مخالف مادران برای جریمه فرزند در مواقع ضروری ، عدم مقاومت خانواده ها در برابر تامین تمام خواسته های غیر ضروری كودكان ، استفاده صرف از تشویق های مبالغه آمیز و غیره می تواند مشكلاتی را برای والدین در فرایند تربیت كودك به وجود آورد.

وی در ادامه با تاكید بر اهمیت توجه والدین به آموزه های دینی و نقش آن در سلامت روانی اعضای خانواده اذعان داشت: اصول تربیتی اسلامی كاملترین منشور مراقبت و تربیت فرزند ، و باعث ارتقای سطح بهداشت روانی آینده سازان می باشد كه با اصول روانشناسی ، منافاتی ندارد و در زمینه یادگیری مشاهده ای و الگو بدن برای فرزند ، همسران با توجه عملی و كافی به احترام متقابل ، الگوی شاخصی برای كودك خود باشند .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در پایان خاطر نشان كرد:انتظار می‌رود والدین با استفاده از شیوه های اسلامی و قرآنی در تربیت فرزندان بتوانند جامعه ای سالم و عاری از بی هنجاری و گناه را به وجود آورند.

533

سرخط اخبار استان‌ها