معاون برنامه ريزي استاندار كردستان گفت: براي تحقق اهداف توسعه صادرات در كردستان هماهنگي و همكاري دستگاه هاي متولي استان الزاميست.

ارسلان ازهاری روز شنبه در نشست كارگروه اقتصادی استاندر سنندج افزود: با توجه به روند روبه رشد صادرات از طریق مرز رسمی باشماق مریوان همه دستگاه های اجرایی موظف به فراهم نمودن بستر لازم برای افزایش صادرات استان هستند.

وی افزود: برای تسهیل در تردد خودروهای عراقی با همكاری پلیس راهور ناجا عملیات صدور پلاك گذر موقت تسریع شده است.

ازهاری به افزایش رشد 46 درصدی حجم مبادلات خارجی طی 11 ماه سالجاری در استان اشاره كرد و گفت: در این مدت بیش از چهار میلیارد دلار كالا از طریق مرزرسمی باشماق مریوان به خارج از استان صادر شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری كردستان در ادامه بر رفع نواقص زیر ساخت های فنی و خدماتی در پایانه مرزی باشماق تاكید كرد و افزود: استقرار سیستم ( ایكس ری ) و نصب تجهیزات مناسب در درب های ورودی و خروجی پایانه مرزی باشماق از ضروریات است.

ازهاری از برگزاری 18 نمایشگاه بهاره عرضه كالاهای اساسی مورد نیاز مردم با بیش از 800 غرفه در سطح استان در آستانه سال نو خبر داد و خاطر نشان كرد: كالاهای اساسی نظیر برنج، روغن، مرغ منجمد، گوشت قرمز و میوه جهت تنظیم بازار پایان سال در این نمایشگاه ها عرضه می شود.

وی همچنین بر تشدید نظارت و بازرسی در بازار سال نو تاكید و از متولیان امور صنفی و تنظیم بازار استان خواست تا بر شبكه عرضه و تقاضای مایحتاج مردم در این ایام نظارت لازم را اعمال كنند.

معاون استاندار در پایان از بانك های عامل استان نیز خواست در ایام تعطیلات آخر سال خودپردازهای خود را برای خدمات دهی به مردم به ویژه در شهرهای مرزی آماده كنند.

533

سرخط اخبار استان‌ها