مشهد_ مدير كل روابط عمومي آستان قدس رضوي از افتتاح 20 پروژه در سال 91 از سوي آستان قدس رضوي در سطح كشور خبر داد.

حسین یوسفی روز شنبه در نشستی خبری در مشهد گفت: این پروژه ها در زمینه های فرهنگی، ورزشی، عمرانی، اقتصادی، بهداشت و درمان و اشتغالزایی و غیره می باشند كه تنها مختص مشهد و خراسان رضوی نیستند.

وی با بیان اینكه پروژه های مذكور در جهت ارتقای خدمت به زائران امام رضا(ع) اجرا می شود، اظهار داشت: بعنوان مثال می توان از این پروژه ها به مسجد، كتابخانه و مجتمع آموزشی شبانه روزی در قزوین اشاره كردكه در سال 91 شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

یوسفی ایجاد مجتمع بین راهی در خراسان جنوبی و احداث بزرگترین مجتمع كارآفرینی در بیرجند را از دیگر پروژه های سال آینده آستان قدس رضوی دانست كه در جهت توسعه نیت واقفان به بهره برداری می رسند.

وی در ادامه از عیدی روابط عمومی آستان قدس رضوی به همه عاشقان اهل بیت (ع) در نقاط مختلف دنیا خبر داد و ا ظهار داشت: در این راستا هم زمان با سال جدید امكان زیارت مجازی از طریق سایت روابط عمومی برای همه عاشقان و ارادتمندان امام هشتم(ع) فراهم می شود.

یوسفی گفت: افراد می توانند با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی به آدرس http://www.aqrazavi.org و ورود به بخش زیارت مجازی آن 270 نقطه حرم مطهر امام رضا(ع) را از این طریق زیارت نمایند.

وی همچنین از اهدای 600 هزار نسخه ویژه نامه حرم به زائران امام هشتم (ع) از مبدا حركت آنها خبر داد و عنوان كرد: در این ویژه نامه بسیاری از اطلاعات مورد نیاز زائران شامل معرفی مجتمع های بین راهی، اماكن تفریحی و غیره آمده است.

به گفته یوسفی علاوه بر ویژه نامه مذكور مجله اختصاصی 'در مسیر بهشت ' نیز به زائران ارائه می شود كه در آن اطلاعاتی در رابطه با حرم مطهر رضوی، آستان قدس رضوی و مشهد آمده است.ك/2

7491/659

سرخط اخبار استان‌ها