آستارا ـ رييس ستاد تسهيلات نوروزي و شهردار بندر مرزي آستارا گفت: با آماده شدن بستر استقبال از مسافران و گردشگران نورورزي ، اين شهرستان ميزبان شايسته‌اي براي مسافران و ميهمانان نوروزي خواهد بود و گردشگران خاطرات خوبي از سفر به آستارا به يادگار خواهند برد.

'علی كوهی' روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ، افزود: همه‌ساله آستارا در ایام نوروز میزبان انبوه مسافرانی است كه این شهر را به عنوان مقصد مسافرت انتخاب می‌كنند و انتظار بحق میزبانی مناسب و در شان شهروندان ایرانی را دارند و سعی ما نیز این است كه میزبانان خوبی برای آنها باشیم.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری آستارا برای پذیرایی از مسافران نوروزی بیان كرد: برای اسكان مطلوب مسافران سه واحد كمپ اقامتی به اضافه هشت واحد هتل و مهمانپذیر موجود شهرستان بهسازی و آماده ارایه خدمات شده است.

وی اظهار داشت: امسال كمپهای اقامتی شماره یك ، دو و سه شهرداری آستارا كه گنجایش اسكان بیش از 700 خانوار را دارد به امكاناتی از قبیل تلویزیون بزرگ شهری ، سرویس بهداشتی ، ظرفشویی مجهز و رستوران مجهز شده است.

وی چاپ نقشه‌ شهر جهت تكریم و راهنمایی مسافران به تعداد 20 هزار برگ ، چاپ پنج هزار نسخه كارت پستال جاذبه‌های دیدنی آستارا ، تنظیف شهری ، جلوگیری از سد معبر در ورودی بازارچه و پاركینگ بازارچه ساحلی را از دیگر اقدامات انجام شده شهرداری برای استقبال مطلوب از گردشگران نوروزی این شهرستان ذكر كرد.

كوهی در ادامه گردشگری را صنعتی مهم و سودآور خواند و گفت: متاسفانه زیرساختهای شهرستان آستارا متناسب با ظرفیتهای گردشگری آن توسعه نیافته است.

به گزارش ایرنا ، طبیعت زیبای اطراف دریاچه استیل ، باغ پرندگان در ورودی شهر ، پارك حیات وحش ، نوار ساحلی آستارا ، بازارچه مرزی و ساحلی ، منطقه زیبای دربند ، گردنه حیران ، باغ چای عباس آباد ، بهشت كاكتوسها ، آبشار لاتون ، حوضچه های طبیعی لاتون ، منطقه بهارستان و آبگرم كوته كومه در كنار بقعه پیر قطب الدین صفوی ، قلعۀ شیندان یا سندان ، بقعه امام زاده سیدابراهیم و سیدقاسم در هفت كیلومتری جنوب آستارا از جمله جاذبه های شهرستان آستارا محسوب می شود كه همه ساله مسافران زیادی را راهی این گوشه از كشورمان می كند.

شهرستان آستارا در ایام تعطیلات نوروز سال 90 با پذیرایی از 800 هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی ، پس از لاهیجان دومین شهر استان گیلان در پذیرایی از مسافرن و گردشگران نوروزی بود.

وجود یك هزار و 200 واحد تجاری در بازارچه مرزی آستارا و نیز وجود سواحل و طبیعت بكر و نیز واقع شدن در مسیر تردد شمالغرب كشور مهمترین دلایل موثر در افزایش تعداد مسافران ورودی به شهرستان آستارا است.

به گزارش ایرنا ، شهرستان 85 هزار نفری و مرزی بندر آستارا به علت واقع شده در مسیر تردد گردشگران شمال و شمالغرب كشور ، همه ساله در ایام تعطیلات عید پذیرای مسافران نوروزی است.ك/3

/604 /535

سرخط اخبار استان‌ها