مسكو - يك روزنامه معتبر روسي با اشاره به موفقيت هاي دولت سوريه در جبهه هاي سياسي و كنترل مخالفان مسلح اعلام كرد: غرب در مساله سوريه در بن بست قرار گرفته و براي خروج از اين وضعيت به تكاپو افتاده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'نزاویسیمایا گازتا' روز شنبه در مقاله ای به قلم 'نیكلای سوركوف' نوشت: پایه های دولت سوریه مستحكم شده است و كشورهای غربی این واقعیت را با ناخرسندی می پذیرند.

روزنامه روسی خاطر نشان كرد: نیروهای ارتش سوریه در روزهای اخیر كنترل شهر 'ادلب' را كه پایگاه اصلی گروه های مسلح مخالف دولت بود، در دست گرفتند.

نویسنده مقاله به اجتماع گسترده هواداران 'بشار اسد' رییس جمهوری سوریه در دمشق اشاره كرد و افزود: این اجتماع با شكوه یك بار دیگر استحكام پایه های دولت سوریه را به نمایش گذاشت و غرب را در بن بست قرار داد.

سوركوف در مقاله خود نوشت: كشورهای غربی كه در مساله سوریه در موضع ضعف قرار گرفته اند، به همكاری با روسیه برای حل و فصل این مساله روی آورده اند.

روزنامه روسی با اشاره به ادامه خشونت ها در سوریه نوشت: این وضعیت حاكی از آن است كه تلاش های صلح طلبانه 'كوفی عنان' نماینده دبیر كل سازمان ملل و اتحادیه عرب در مساله سوریه نتایج قابل توجهی به همراه نداشته است.

در این مقاله با اشاره به دیدار هفته گذشته عنان با رییس جمهوری سوریه كه در آن در باره توقف اقدامات جنگی در این كشور ، تامین امكان دسترسی مردم به كمك های انسان دوستانه و آغاز گفت و گوهای سیاسی مذاكره شد، نوشت: در حالی كه مقام های سوری اعلام كرده اند به پیشنهاد عنان پاسخ مثبت داده اند، وی اعلام كرد كه دمشق هنوز موضع خود را به طور مشخص اعلام نكرده است.

روزنامه روسی افزود: ناظران بر این عقیده اند كه پس از ضد حمله نیروهای سوریه ، وضعیت این كشور به تدریج تغییر می كند و كشورهای غربی و متحدان عرب آنها این واقعیت را می پذیرند كه دولت اسد مستحكم تر از تصور آنها می باشد.

نزاویسیمایا گازتا در پایان خاطر نشان كرد: دولت 'بشار اسد' به رغم اقدامات جنگی و تشدید تحریم های بین المللی كه به اقتصاد این كشور ضربه زده است، همچنان از حمایت اكثریت مردم این كشور برخوردار می باشد.

اروپام/2242**518** 1506

سرخط اخبار جهان