۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۳۵
کد خبر: 80044142
T T
۰ نفر

صومعه سرا - رئيس كميته امداد بخش ميرزاكوچك صومعه سرا از پرداخت يازده ميليارد و 500 ميليون ريال تسهيلات اشتغال زايي درسال جاري به مددجويان اين نهاد خبر داد .

'غلامحسین دولتی' روز شنبه درگفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب افزود : 557 نفر مددجو برای اخذ تسهیلات اشتغال زایی درحوزه مشاغل خانگی و خود اشتغالی به بانك های عامل معرفی شدند ، كه از این تعداد 217 نفر موفق به اخذ این تسهیلات شده اند .

وی سقف این تسهیلات را در حوزه مشاغل خانگی 30 تا 50 میلیون ریال و درحوزه اشتغال زایی یكصد میلیون ریال اعلام كرد .

دولتی با اعلام اینكه حدود 66 فقره از پروند های متقاضیان نیز به دلیل نداشتن ضامن راكد مانده است اظهار امید واری كرد : با مرتفع كردن موانع ، این افراد تا پایان سال آینده از تسهیلات خود اشتغالی بهره مند شوند .

وی با اشاره به اینكه این نهاد در طول سال جاری بالغ بر30 میلیارد ریال درآمد داشته است اضافه كرد : این مبلغ در بخش‌های تسهیلات خودكفایی ، خوداشتغالی ، كمك هزینه خرید جهیزیه نوعروسان ، بخش‌های فرهنگی ، بهداشتی و پرداخت مستمری هزینه شده است .

به گزارش ایرنا بخش محروم میرزاكوچك با 25 هزار نفر جمعیت در 15 كیلومتری غرب مركز شهرستا ن صومعه سرا قرار دارد كه تعداد هفت هزار و 324 نفر از جمعیت آن مددجوی كمیته امداد هستند .

صومعه سرا با 132 هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری غرب مركز استان گیلان قرار دارد . ك/3

604

سرخط اخبار استان‌ها