۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۳۱
کد خبر: 80044139
T T
۰ نفر

دورود - آبشار بيشه يكي از زيباترين و جذاب ترين مناطق طبيعي استان لرستان واقع در ايستگاه بيشه در ايام نوروز پذيراي گردشگران و ميهمانان نوروزي است.

به گزارش ایرنا، این آبشار جذاب و دیدنی به گفته بسیاری از دوستداران طبیعت یكی از زیباترین آبشارهای موجود در كشور می باشد كه خداوند آن را در محیطی طبیعی و جذاب به ودیعه گذاشته است.

آب و هوای مطلوب و مفرح، تنوع زیست محیطی اطراف این منطقه گردشگری موجب شده تا هر ساله به ویژه در ایام نوروز میزبان هزاران گردشگر و توریست از اقصی نقاط كشور باشد.

راه دسترسی به این آبشار زیبا از سمت دورود از طریق راه آهن و به وسیله قطارهای مسافربری اعم از محلی و سراسری صورت می گیرد.

بر همین اساس گردشگران و دوستداران مناطق تفریحی سیاحتی می توانند ضمن ورود به شهرستان دورود به وسیله قطار مسافربری محلی و یا دیگر قطارهای مسافربری از طراوت این مكان بكر و زیبا متنعم شوند.

فاصله دورود تا آبشار بیشه افزون بر 35 كیلومتر می باشد كه این مسیر خود دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی فراوانی است.

ارتفاع این آبشار طبیعی تا كف زمین حدود 50 متر است كه از نقطه برخورد با زمین تا سرازیر شدن به رودخانه 'سزار' نیز10 متر ارتفاع دارد.

مسیر دورود تا این آبشار كه از كنار رودخانه سزار عبور می كند خود دارای آبشارهای فصلی و دایم و آبشارهای كوچك و بزرگ یخی است كه تنوع طبیعی این منطقه را دو چندان كرده است.

فاصله این منطقه زیبای گردشگری تا مركز استان لرستان (خرم آباد) از طریق جاده بالغ 64 كیلومتر است.

635/630/320