تبريز- مديرعامل شركت آب وفاضلاب آذربايجان شرقي از شهروندان خواست در روزهاي پاياني سال در مصرف آب دقت كرده و از اسراف اجتناب كنند.

رضا پوررجب روز شنبه گفت: رعایت مصرف بهینه آب آشامیدنی همزمان با خانه تكانی روزهای آخرسال و اجتناب از اسراف و مصرف ناصحیح آب بهداشتی از سوی شهروندان در این روزها ضروری است.

وی با اشاره به هزینه هنگفت استحصال، انتقال و توزیع آب بهداشتی افزود: در طول سال كاركنان شركت آب و فاضلاب برای توزیع آب بهداشتی بین مشتركین در 57 شهراستان به صورت شبانه روزی درتلاش هستند و با سخت كوشی در زمینه توزیع آب بدون وقفه و بروز مشكل برای شهروندان سعی می كنند.

وی گفت: توسعه شهرهای استان به خصوص كلان شهر تبریز از نظر صنعتی و شهرنشینی موجب افزایش تقاضا برای آب شده و از طرفی محدود بودن منابع آبی استان این شركت را ناگزیر كرده كه ازمنابع آبی فرا استانی برای تامین نیازهای شهری استفاده نماید كه به این منظور خطوط انتقال آب وایستگاه های پمپاژ و مخازن متعدد احداث شده كه موجب افزایش هزینه های تولید شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ابراز كرد: با توجه به اینكه در روزهای پایانی سال شهروندان براساس سنت نیكو و دیرینه مبادرت به خانه تكانی وشست و شوی منازل می كنند و در نتیجه آن افت فشار شبكه آب در برخی از محدوده ها به خصوص مناطق مرتفع شهری به وجود می آید.

وی افزود: در زمان پیك مصرف به خصوص در ایام آخرسال ضمن جلوگیری از بروز افت فشار شبكه آب، امكان برخورداری از آب آشامیدنی برای كلیه همشهریان فراهم نمایند.

پوررجب همچنین با اشاره به تمهیدات درنظر گرفته شده برای ایام تعطیلات نوروز گفت: برای خدمات رسانی مناسب به شهروندان به خصوص در زمان تعطیلات سال نو شركت آب وفاضلاب نسبت به برقراری نوبت های كاری دركلیه مناطق اقدام نموده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ابراز كرد: مركز ارتباطات مردمی روابط عمومی آب وفاضلاب با شماره تماس 122 در كلیه روزهای سال به صورت شبانه روزی پاسخگوی سووالات و راهنمایی همشهریان می باشد.

7237/587

سرخط اخبار استان‌ها