تهران - سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه بعد از شنيدن خبر اينكه 'اريك آبيدال' مدافع اين تيم بايد تحت عمل جراحي پيوند كبد قرار بگيرد، گفت: اميدوارم او دوباره قدرت روحي خود را نشان بدهد.

به گزارش خبرگزاری ها، آبیدال 32 ساله در مارس 2011 برای برداشتن توموری در كبدش، تحت عمل جراحی قرار گرفت اما هفت هفته بعد دوباره به مسابقات بازگشت تا در شش مسابقه آخر بارسلونا در فصل گذشته بازی كند.

وی همچنین توانست در جریان پیروزی 3 بر 1 بارسلونا مقابل منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان هم حضور داشته باشد.

با وجود این رییس كمیته ملی‌ پیوند اعضای اسپانیا اخیرا اعلام كرده است كه بازگشت آبیدال كه نیاز به پیوند كبد دارد، به زمین فوتبال بعید و دشوار به نظر می رسد.

رافائل ماتاسانز در مصاحبه ای تصریح كرد: مطمئنم كه همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت و آبیدال می‌ تواند ورزش های سختی را انجام دهد اما فوتبال ورزش ضربه ای و پر برخورد است. چیزی كه یك پیوندی باید از آن اجتناب كند، ضربه در قسمت عمل شده و عضو پیوندی است.

از این رو 'لوران بلان' سرمربی تیم ملی فرانسه گفت: در لحظاتی مثل این نمی توان چیز زیادی گفت. خبر ناراحت كننده ای برای اریك و همچنین اعضای تیم فوتبال فرانسه است.

این مربی 46 ساله همچنین با ارسال پیامی حمایت خود را از آبیدال اعلام و ابراز امیدواری كرده این بازیكن بتواند در رقابت های یورو 2012 بازی كند.

بلان افزود: امیدوارم آبیدال یكبار دیگر قدرت روحی خود را نشان بدهد و بر این مشكلات غلبه كند.

9126**1553

سرخط اخبار ورزش