آستانه اشرفيه - يك عضو هيئت امناء حرم مطهر آقا سلطان سيد جلال الدين اشرف (ع) آستانه اشرفيه گفت : هم اكنون عمليات احداث مسجد اعظم حرم مطهر آستانه اشرفيه 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد .

'سید مرتضی فخر موسوی' روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : عملیات احداث این مسجد از سال 88 در حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) آغاز شده است، این مسجد دارای 700 متر مربع زیربنا در طبقه اول است كه با احداث طبقه دوم آن 300 متر به فضای مسجد افزوده خواهد شد .

وی همچنین اظهار داشت : حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) دارای یكهزار و 500 متر زیربناست كه با احداث مسجد اعظم این میزان به دو هزارو 500 مترمربع افزایش خواهد یافت .

وی افزود : تاكنون نیز برای احداث این مسجد بیش از پنج میلیارد ریال از طریق نذورات و كمكهای مردمی ، اعتبارات دولتی و اعتبارات سازمان اوقاف و امورخیریه هزینه شده و اتمام آن بیش از 10 میلیارد ریال هزینه دارد .

وی در ادامه نیز گفت : همه ساله در ایام مختلف سال به خصوص مناسبتهای مذهبی حرم مطهر آستانه اشرفیه پذیرای بسیاری از زائرین از سراسر استان و كشور است در حالیكه كمبود فضای حرم به منظور استقبال از زائرین همواره یكی از مشكلات است .

/604 /7287

سرخط اخبار استان‌ها