اسكو، تبريز- فرماندار شهرستان اسكو با اشاره به موقعيت ممتاز گردشگري اين شهرستان در سطح استان و كشور از اجراي طرح رينگ گردشگري سهند خبر داد.

صفر آثری روز شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: این طرح با محوریت كندوان با كمك مسوولان استانی سال آینده در این شهرستان كلید زده می شود و با اجرای آن فضا برای بهره مندی از طبیعت گردشگری این منطقه برای گردشگران فراهم خواهد شد.

وی به پیگیری و انجام پروژه های مصوب سفرهای استانی در این شهرستان اشاره كرد و گفت: برای اجرای 105 پروژه عمرانی مصوب در سال 90 حدود 188 میلیارد و 302 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: از این میزان اعتبار چیزی حدود 112 میلیارد و 981 میلیون ریال آن هزینه شده كه از این میزان اعتبار معادل 60 درصد آن جذب شده و در سال اینده 40 درصد بقیه نیز جذب و صرف پروژه های مصوب سفر های استانی ریاست جمهوری خواهد شد.

وی به پیگیری اجرای راه های مواصلاتی در سطح شهرستان اشاره كرد و گفت: كلیه راه های مواصلاتی و آزاد راه های مصوب در این شهرستان در حال اجرا بوده و از پیشرفت فیزیكی بسیار مطلوبی برخوردارند.

آثری به انجام تمهیدات لازم برای كنترل بازار خرید عید نوروز اشاره كرد و ادامه داد : برای كنترل قیمت ها و رفاه اهالی شهرهای اسكو، سهند و ایلخچی بیش از 100 تن میوه خریداری و در بین محلات شهرهای مزبور توزیع شده است.

وی از بكار گیری نیروهای ناظر افتخاری در سطح شهرستان خبر داد و افزود: برای رصد هر گونه تخلفات بازرگانی و احتكار احتمالی مایحتاج عمومی مردم در آستانه سال نو، ناظرین افتخاری با دریافت كد ازسازمان بازرگانی استان بكارگیری شده و با طی دوره های آموزشی در سطح شهرستان كلیه اتفاقات مربوط به گرانفروشی و تخلفات را رصد می كنند.

6120/587

سرخط اخبار استان‌ها