اروميه - مربي تيم ملي هاكي كشور گفت: تيم ايران براي حضوري شايسته در مسابقات قهرماني آسيا آماده مي شود و اين نخستين برنامه كادر فني، براي چشم انداز سال 2015 جام جهاني مسكو مي باشد.

'رجب نورانی' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین مرحله اردوی آمادگی تیم هاكی كشور، خرداد ماه سال آینده در تهران آغاز می شود و این اردوها در هشت مرحله ادامه خواهد داشت.

وی برگزاری دو مرحله اردوی خارج از كشور را از برنامه های اصلی كادر فنی اعلام كرد و افزود: این اردوها در مرحله سوم در كشور تركیه و در مراحل پایانی در كشور چك برگزار می شود.

نورانی ادامه داد: مسابقات هاكی قهرمانی آسیا آبان ماه سال آینده در شهر اسلام آباد پاكستان انجام می شود.

وی اضافه كرد: سرمربیگری تیم ملی هاكی را 'ملك احمدی' بر عهده دارد.

وی ادامه داد: نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی از بین بازیكنان لیگ برتر كشور انتخاب شده ولی هنوز اسامی نفرات نهایی اعلام نشده است.

نورانی گفت: در مرحله نخست 24 بازیكن هاكی به اردو دعوت می شوند و در نهایت 12 نفر به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می شوند.

وی افزود: در بین دعوت شدگان به اردو، چهار الی پنج بازیكن آذربایجان غربی نیز به چشم می خورد كه برای نشان دادن توانمندی های خود و پوشیدن پیراهن تیم ملی تلاش خواهند كرد.

نورانی كه سرمربیگری تیم هاكی آذربایجان غربی در لیگ برتر را نیز بر عهده داشت، امسال موفق شد مقام نایب قهرمانی كشور را برای تیمش كسب كند.

وی افزود: آذربایجان غربی و شهرستان نقده یكی از قطب های اصلی هاكی كشور می باشد ولی متاسفانه از عدم حمایت بخش خصوصی و مسوولان ورزش استان رنج می برد.

وی تعصب و سخت كوشی بازیكنانش را رمز اصلی موفقیت های كسب شده اعلام كرد و گفت: در صورت عدم حمایت مسوولان استان از این تیم سال آینده با تمام توانمندی و شایستگی های بازیكنانم در رقابت های لیگ برتر كشور شركت نخواهیم كرد.

7126/583/245

سرخط اخبار ورزش