تبريز- شهردار تبريز از تحقق 85 درصدي بودجه سال جاري اين شهرداري خبر داد و از آن به عنوان موفقيتي قابل توجه براي شهرداري و شهر تبريز ياد كرد.

علیرضا نوین روز شنبه گفت: این حجم از تحقق بودجه سالانه موفقیتی بزرگ برای شهرداری تبریز و نشان ‌دهنده عزم و تلاش جدی این مجموعه برای تحقق اهداف توسعه شهر و در كنار آن همكاری و مشاركت عموم شهروندان در روند توسعه و عمران شهری است.

وی خاطرنشان كرد: این امر نشان می‌دهد برخلاف اظهارنظرهای غیركارشناسی برخی افراد، بودجه امسال نه تنها غیر واقعی نبوده بلكه در صورت عدم بروز مشكلات مربوط به فروش و انتشار اوراق مشاركت، این بودجه قابلیت تحقق 100 درصدی را داشت.

نوین افزود: با این حال از آن جا كه فروش اوراق مشاركت و مشكلات مربوط به آن ارتباط مستقیم با سیاست‌های بانك مركزی داشته و شهرداری هیچ نقشی در بروز مشكلات مربوط به آن نداشت، ما شاهد تأثیر مستقیم آن در كاهش 15 درصدی بودجه پیشنهادی شهرداری هستیم.

شهردار تبریز با اعلام اینكه در روزهای باقی‌مانده از سال و با توجه به استقبال شهروندان برای پرداخت عوارض و جرایم سالانه خود به شهرداری شاهد افزایش چند درصدی تحقق بودجه سال 90 خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بودجه در روزهای باقی‌ مانده از سال به تحقق 90 درصدی هم برسد.

نوین ابراز امیدواری كرد در سال جدید شهروندان تبریزی همانند سالهای گذشته شهرداری را در توسعه و عمران شهری یاری كنند.

587/7223

سرخط اخبار استان‌ها