تبريز- مديركل دفتر فني استانداري آذربايجان شرقي گفت: متوسط پيشرفت فيزيكي پروژه هاي عمراني در اين استان طي سال گذشته معادل 6/77 درصد بوده است.

احد راشد روز شنبه در نشست شورای برنامه ‌ریزی و توسعه استان، افزود: در این زمینه اداره كل نوسازی و تجهیز مدارس استان با بیش از 89 درصد از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده است.

وی، از مبادله 515 موافقت‌نامه بین استانداری و دستگاه‌های اجرایی در سال 89 خبر داد و افزود: در قالب این موافقت‌نامه‌ها، دو هزار و 773 پروژه عمرانی در سال 89 در دست اجرا بوده كه برای این تعداد پروژه بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

راشد اضافه كرد: براساس اطلاعات به دست آمده از بازدیدهای نظارتی، متوسط میزان دستیابی به اهداف یكساله پروژه‌های عمرانی در پایان سال 89، 76 درصد بوده است.

وی ادامه داد: اداره كل نوسازی و تجهیز مداری با 99.5 درصد بیشترین میزان دستیابی به اهداف یكساله پروژه ‌های عمرانی را كسب كرده و شركت آب و فاضلاب روستایی، اداره كل ورزش و جوانان، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و شركت آب و فاضلاب استان نیز از این نظر بالاتر از متوسط استانی قرار دارند.

راشد، ادامه كیفیت اجرای 85 درصد از پروژه‌های عمرانی استان در سال 89 را عالی و خوب توصیف كرد و افزود: در بین دستگاه‌های اجرایی عمده، شركت آب و فاضلاب و اداره كل مسكن و شهرسازی، 100 درصد پروژه‌های خود را با كیفیت خوب و عالی اجرا كرده‌اند و تنها شركت شهرك‌های صنعتی از این نظر پایین‌تر از میانگین استانی قرار دارد.

وی اظهاركرد: بر اساس مفاد موافقت‌نامه‌های مبادله شده مقرر بود اجرای 410 پروژه تا پایان سال 89 به اتمام برسد كه در عمل اجرای 370 پروژه خاتمه یافته كه درصد تحقق حدود 90 درصد را نشان می‌دهد كه در این میان اداره كل نوسازی مدارس با تحقق 100 درصد و شركت شهرك‌های صنعتی با 50 درصد بالاترین و پایین‌ترین رتبه را كسب كرده‌اند.

7236/587

سرخط اخبار استان‌ها