قم- مدير آموزش عمومي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران با اعلام نتايج مرحله منطقه‌اي المپياد علمي حوزه‌هاي علميه خواهران، از راه يافتن بانوان طلبه به المپياد كشوري خبر داد.

به گزارش ایرنا از مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، 'فاطمه رجبی' با اشاره به اینكه مرحله منطقه‌ای المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران پنجم اسفندماه در مراكز آزمون سراسر كشور برگزار شد، اظهار داشت: این رقابت علمی در میان طلاب مقطع سطح دو (كارشناسی) در شش گروه برگزار شد.

وی تعدادی از این گروه‌ها را شامل طلاب پایه دو، سه و چهار ذكر كرد و افزود: طلاب پایه پنجم نیز در سه رشته ادبیات عرب، فقه و اصول و فلسفه و كلام به رقابت پرداختند.

مدیر آموزش عمومی مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران افزود:در مرحله منطقه‌ای، در پایه دوم، از میان 709 شركت‌كننده، 85 نفر به مرحله كشوری راه یافتند، در پایه سوم از 608 شركت‌كننده، 34 نفر، در پایه چهارم از میان 343 شركت‌كننده، 21 نفر، در رشته ادبیات عرب پایه پنجم از میان 80 شركت‌كننده، 11 نفر، در رشته فقه و اصول پایه پنجم از میان 192 شركت‌كننده 16 نفر و در رشته فلسفه و كلام پایه پنجم از میان 111 شركت‌كننده،هشت نفر به مرحله كشوری راه یافتند.

وی زمان برگزاری مرحله كشوری این المپیاد را هشتم اردیبهشت‌ماه سال آینده و مكان آن را شهر قم عنوان كرد.

رجبی گفت: نفرات برگزیده پایه پنجم این المپیاد از شركت در آزمون كتبی رشته مرتبط سطح سه (كارشناسی ارشد) معاف خواهند بود.

وی هدف از برگزاری المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران را ایجاد رقابت علمی و سازنده میان طلاب و كشف استعدادهای نخبه و علمی در مدارس علمیه خواهران برشمرد.

/8138/ 380/

سرخط اخبار استان‌ها