۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۰۸
کد خبر: 80044096
T T
۰ نفر

مراغه - نماينده مردم آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان رهبري گفت: تواضع و اخلاص از خصوصيات بارز شهيد مهدي باكري در دوران مسووليت و فرماندهي بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدتقی پورمحمدی روز شنبه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت مهدی باكری و روز شهر و شهردار در فرهنگسرای عبدالقادر این شهرستان افزود: خصوصیات اخلاقی و ایثار و صبر وی، موجب رسیدن این شهید به این همه عظمت و عزت در جامعه شده است.

وی گفت: بزرگداشت شهدا، اجر دنیوی آن ها بوده و در آخرت اجر و ارج معنوی برای آنها در نظر گرفته می شود.

وی اظهاركرد: نقش خانواده و همسر شهید باكری نیز در ایثار و مقاومت ستودنی بوده و آنها نیز دارای روحیه ایثار، صبر و پایداری هستند.

امام جمعه مراغه افزود: خصوصیات برجسته این شهید بزرگوار، الگوی مناسبی برای جامعه بوده و برگزاری روز شهر و شهردار در سالروز شهادت شهید مهدی باكری، مسوولیت شهرداری ها، كاركنان و شوراهای اسلامی را سنگین می كند.

پورمحمدی، گفت: مسوولان بویژه كاركنان شهرداری ها باید با رفتار باكری گونه و اهمیت دادن به ارزش های انسانی و اسلامی و بكارگیری اخلاق و برخورد مناسب، به رفع مشكلات مردم در شهرداری ها بپردازند.

وی اظهاركرد: این شهید در دوران پس از انقلاب، علاوه بر مسوولیت شهرداری در شهر ارومیه، در جهاد سازندگی نیز حضور داشت و در دوران دفاع مقدس نیز فرمانده دلاور و متواضع لشكر عاشورا بود.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 كیلومتری جنوب تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

7483/590/587/245