تبريز- استاندار آذربايجان شرقي گفت: مجلس هشتم در امور اجرايي دخالت مي كرد و اين امر سبب شد تا وقت دولت و مجلس به برخي مسايل حاشيه اي معطوف شود.

احمد علیرضابیگی روز شنبه در جمع فرمانداران استان، افزود: در این دوره، توان مجلس معطوف به قوانینی شد كه دولت را در محدودیت قرار دهد تا حدی كه دولت حتی از یك تغییر جزیی در تعیین ساعت كار كارمندان خود بازماند.

وی، با بیان اینكه دولت با برگزاری سالم انتخابات، كارآمدی خود را درحفاظت از آرای مردم با اثبات رساند، اظهار كرد: تلاش این بود كه بر ناتوانی و عدم مشروعیت دولت در برگزاری انتخابات تاكید شود و حرفهای نابجایی نیز از سوی برخی افراد مطرح شد كه زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم كرد.

علیرضابیگی، در تحلیلی از نتایج انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: تغییری كه در تركیب مجلس آینده اتفاق افتاد، رویكرد ملت و خواسته آنان از مجلس برای حركتی انقلابی تر و با شتاب بیشتر در مسیر آرمان های خود را نشان می دهد.

وی ادامه داد: برداشت ما از نتیجه انتخابات، فراهم شدن شرایط مساعد برای تعامل دولت با مجلس است و نمایندگان باید از فرصتی كه در اختیار آنان قرار داده شده استفاده كنند و با تعریف نرم افزارهای قانونی، رویكرد خود را به سمت گره گشایی از امور مردم كه در مجلس هشتم مورد غفلت واقع شد، قرار دهند.

استاندار آذربایجان شرقی، بر تلاش مدیران جهت حاكم شدن فضای مودت در جامعه تاكید كرد و گفت: زمان بسیار كم است و برای جار و جنجال وقت نداریم و باید به سرعت كارها را انجام دهیم تا نام دولت ماندگار شود.

علیرضابیگی با بیان اینكه سال آخر دولت دهم سال حساسی خواهد بود، اظهار كرد: رقبای دولت حرف های زیادی در این سال خواهند گفت و آنچه می تواند پشتوانه دولت باشد پایگاه مردمی است كه به هیچ وجه نباید از دست برود.

وی، با اشاره به حضور رییس جمهوری در مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان، خاطرنشان كرد: حضور احمدی نژاد در مجلس از پایبندی دولت به قانون حكایت می كند و دولتی كه در جای جای كشور خود را در معرض افكار عمومی قرار می دهد به طریق اولی در مجلس نیز حاضر می شود.

نماینده عالی دولت درآذربایجان شرقی افزود: پاسخ های دكتر احمدی نژاد قابل پیش بینی بود، چراكه قبلا این سووالات توسط نمایندگان دولت در كمیسیون های مربوط پاسخ داده شده بود و این نشان می دهد كه نمایندگان سوال كننده، نیت دیگری داشتند و بنا بود كه در این قضیه، دولت تحقیر شود.

وی ادامه داد: خواسته سوال كنندگان نه در جریان انتخابات و نه بعد از آن اجابت نشده است و رفتار این نمایندگان بعد از پاسخ های رییس جمهور قابل درك است.

علیرضابیگی، با اشاره به تصمیم دولت برای اجرای نهضت كشاورزی در سال جدید، اظهار كرد: دولت در سال جدید تمركز خود را بر توسعه كشاورزی قرار داده و اراده كرده است اقدامی كه در بخش مسكن و تامین مسكن نیازمندان صورت گرفت در بخش كشاورزی نیز انجام شود و در این مسیر هر كسی كه توان همراهی با دولت را ندارد باید كنار برود.

وی، با بیان اینكه باید حركتی انقلابی در بخش كشاورزی صورت گیرد، خطاب به فرمانداران، تاكید كرد: نباید به بهانه هایی كه مجموعه جهاد كشاورزی با ناامیدی مطرح می كند توجه شود و كسانی كه نگاه بوروكراتیك و اداری به این موضوع دارند بدون تعارف باید كنار گذاشته شوند.

علیرضابیگی، استفاده صحیح از منابع آبی و اراضی مستعد را از جمله تاكیدات كارگروه كشاورزی دانست و افزود: اصالت در این موضوع با فرمانداران و مدیران محلی است و آنها باید نسخه متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه را تهیه كنند.

7236/587

سرخط اخبار استان‌ها