شميرانات - فرماندار شهرستان شميرانات با بيان اينكه اين شهرستان در اجراي طرح ها و برنامه ها در سال جاري با موفقيت عمل كرده است، افزود:‌ در زمينه اشتعالزايي اين شهرستان با تحقق 121 درصدي از هدف برنامه سال 90 جلوتر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'محمد لاریجانی' روز شنبه در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان برگزاری موفق انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شمیرانات را از مهمترین فعالیت ها در این شهرستان برشمرد.

وی با بیان اینكه تمام دستگاه های شهرستان در انجام انتخابات مشاركت موفقی داشتند، گفت: برگزاری دور دوم انتخابات در این شهرستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مانند دور اول با موفقیت انجام شود.

لاریجانی همچنین برگزاری سرشماری نفوس و مسكن در این شهرستان همزمان با سراسر كشور را از دیگر موفقیت های شهرستان برشمرد.

وی افزود: در این دوره از سرشماری علاوه بر جمعیت بخش های لواسان و رودبارقصران جمعیت منطقه یك و شهر تجریش نیز در آمار جمعیتی شهرستان لحاظ شد.

فرماندار شهرستان شمیرانات، همچنین در خصوص اشتغالزایی در این شهرستان اظهار داشت: این شهرستان با تحقق 121 درصدی در زمینه اشتغالزایی از سهمیه ای كه استان برای آن در نظر گرفته بود، جلوتر بوده و رتبه اول را در استان دارا است.

'ابوالقاسم مولایی' بخشدار لواسانات نیز در این جلسه به بیان مهمترین طرح های اجرایی در سال جاری در این بخش از شهرستان پرداخت.

وی افزود: كلنگ زنی گازرسانی به روستا های افجه و هنزك، كلنگ زنی گاز رسانی به روستای لواسان بزرگ، افتتاح و راه اندازی ساختمان هواشناسی در لواسانات و تعریض جاده برگ جهان از اقدامات عمرانی دربخش لواسانات بوده است.

'حسن بابایی' بخشدار رودبارقصران نیز با بیان اینكه برگزاری سرشماری نفوس و مسكن و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این بخش با موفقیت انجام شد، افزود: انتخابات در این بخش از شهرستان شمیرانات با حضور حداكثری مردم برگزار شد.

وی گفت: در سال جاری گازرسانی به روستاهای زردبند، امین آباد، رودك و حاجی آباد انجام شده وگاز رسانی به شهر اوشان نیز در مرحله لوله گذاری است.

بابایی تاكید كرد: در سال 91 گازرسانی به شهرهای فشم و میگون پیگیری می شود.

در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات امروز( شنبه) كه با حضور فرماندار شهرستان و مسئولان ادارات این شهرستان برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از زحمات و خدمات یك ساله مسئولان تقدیر شد.

همچنین مسئولان ادارات هلال احمر شهرستان، آبفای روستایی و آب منطقه ای شهرستان با اهدای لوح تقدیر تودیع شدند.

تهرام/7244/ /1556/

سرخط اخبار سیاست