۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۰۵
کد خبر: 80044091
T T
۰ نفر

اروميه - استاندار آذربايجان غربي با عنوان اينكه سووال از رئيس جمهوري حق مجلس است گفت: اگر از انصاف و عدل خارج نشويم، حق دولت و رئيس جمهوري كه شبانه روز براي تعالي، آباداني و توسعه كشور تلاش مي كند و مورد تاييد رهبر معظم انقلاب نيز قرار دارد اين نبود.

وحید جلال زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از مردم اعتقاد دارند كه در ایام پایانی سال و بعد از خاطره خوش انتخابات 12 اسفند، بهتر بود مجلس به مسائل و موضوعات بسیار مهم كشور می پرداخت و از وقت مجلس به نحو مطلوب تری استفاده می شد.

وی با عنوان اینكه قوای سه گانه باید به وظایف قانونی خود عمل كنند اضافه كرد: به اعتقاد مردم موقعیت و شرایط زمانی برای سووال از رئیس جمهوری مناسب نبود، بلكه مجلس می توانست در ایام پایانی سال، با قدردانی و تجلیل از حضور شكوهمند مردم در انتخابات، پیروزی بزرگ نظام جمهوری اسلامی را به كام مردم شیرین تر كند.

جلال زاده اظهار كرد: با سووال از رییس جمهوری ، تابوی سووال از رییس جمهور در كشور شكسته شد ولی نباید اجازه داد تابوی استفاده ابزاری از قانون نیز در كشور شكسته شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به برخی اقدامات مهم دولت نهم و دهم گفت: در سال های گذشته احداث 200 هزار مسكن در كشور یك آرزو بود ولی دولت با جسارت و شجاعت تمام برای خانه دار شدن افراد محروم و نیازمند طرح مسكن مهر را آغاز كرد و امروز شاهد ساخت بیش از یك میلیون واحد مسكن در مناطق مختلف كشور هستیم.

جلال زاده اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را نیز یكی از اقدامات مهم و افتخارآمیز دولت آقای دكتر احمدی نژاد دانست و اظهار كرد: دولت با كنترل و مدیریت صحیح بازار توانست از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها سربلند بیرون آید.

وی سفرهای استانی رییس جمهوری را عامل شتاب توسعه در سراسر كشور و آذربایجان غربی اعلام كرد و افزود: با بهره برداری از طرح ها و پروژه های مصوب سه سفر استانی هیات دولت چهره آذربایجان غربی به یك استان توسعه یافته و برخوردار تبدیل خواهد شد.

جلال زاده، با عنوان اینكه سال آینده سال آخر فعالیت دولت دهم خواهد بود اضافه كرد: سال آینده اتمام پروژه های نیمه تمام و اجرای كامل مصوبات استانی سفرهای ریاست جمهوری در اولویت فعالیت های عمرانی خواهد بود.

وی اعلام كرد: دولت برای سال آینده اعتباری بالغ بر سه هزارو 400 میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت های اقتصادی و عمرانی آذربایجان غربی پیشنهاد كرده كه امیدواریم مجلس شورای اسلامی این اعتبارات را بدون كم و كاست تصویب كند.

جلال زاده گفت: بر اساس بررسی های انجام شده یكهزار و 400 تا یكهزار و 600 میلیارد ریال برای اتمام مصوبات استانی سفرهای ریاست جمهوری به آذربایجان غربی نیاز است كه در سال آینده اختصاص خواهد یافت.

وی، روند توسعه استان را پرشتاب و امید بخش توصیف كرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده و عزم جدی مسوولین و مدیریت ارشد استان، پیش بینی می كنیم، سال آینده سالی پرتلاش و پر از موفقیت برای آذربایجان غربی باشد.

جلال زاده در ارتباط با اقدامات انجام شده در حوزه مسكن مهر در استان گفت: متاسفانه به دلایل مختلف اجرای مسكن مهر در استان در سال های گذشته به كندی پیش رفته بود و در سال 88 حتی در برخی از شهرهای استان از جمله تكاب ، سردشت و چایپاره حتی طرح های مسكن مهر آغاز نشده بود كه با برنامه ریزی های انجام شده و حل موانع موجود روند احداث مسكن مهر امسال در استان شتاب گرفت.

استاندار آذربایجان غربی از اجرای طرح ضربتی 45 روزه معاونت عمرانی استانداری برای شتاب بخشیدن به اجرای طرح مسكن مهر در استان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح و با اختصاص اعتبار ویژه به معاونت عمرانی استانداری، طرح های مسكن مهر مورد بازبینی قرار گرفته و مسائل و مشكلات این طرح ها در كوتاه ترین زمان ممكن حل خواهد شد.

جلال زاده اجرای طرح های اشتغالزا و ایجاد زمینه های اشتغال مولد و پایدار در استان را نیز موفقیت آمیز عنوان كرد و گفت: تعهد اشتغال پارسال استان 39 هزار شغل بود كه در پایان سال 89 به بیش از 49 هزار نفر رسید.

وی اظهار كرد: تعهد امسال استان نیز 113 هزار شغل بود كه تا كنون تحقق یافته است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: سال آینده نیز صیانت از شغل های ایجاد شده و همچنین ایجاد فرصت های شغلی جدید، اولویت فعالیت های استان خواهد بود.

جلال زاده با اشاره به مصوبه شورای مسكن استان در خصوص شرط ، پرداخت اعتبار و كمكهای دولت به شهرداریها نیز گفت: از سال آینده روند پرداخت بخشی از اعتبارات دولتی به شهرداری ها بر مبنای اجرای مصوباتی خواهد بود كه شورای مسكن به شهرداری ها تكلیف كرده است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه این گفت و گو با موفق ارزیابی كردن سفر های روستایی استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی اظهار كرد: سال آینده نیز روستا گردی را با جدیت ادامه خواهیم داد و مسائل و مشكلات روستاییان در تمام بخش های خدماتی و تولیدی و زیر ساخت های اقتصادی در گفت و گوی رو در رو حل و فصل خواهد شد.

جلال زاده ادامه داد: تصمیم هایی كه در این سفرها به آنها اقدام كردیم وضعیت روستاها را در بخش های فرهنگی ، آموزشی ، راه ، بهداشت ، ورزش ، طرح های هادی و آب روستایی ارتقاء خواهد بخشید.

وی سال 90 را سالی پر بار و پر از موفقیت برای آذربایجان غربی اعلام كرد و افزود: در سال 90مردم مسلمان و شهید پرور استان شاهد حماسه های بزرگ و ماندگاری نظیر 22 بهمن ، 9 دی ، روز قدس و 12 اسفند بودند كه در این رویداد ها مردم استان حمایت و پشتیبانی خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

وی انتخابات مجلس شورای اسلامی را از بزرگترین حماسه های مردم آذربایجان غربی دانست و گفت: مردم آذربایجان غربی با تبعیت از رهبر معظم انقلاب و هوشیاری و آگاهی خود بالاترین مشاركت درانتخابات را از خود به یادگار گذاشتند كه مایه یاس و ناامیدی دشمنان شد.

جلال زاده افزود: مشاركت مردم آذربایجان غربی در این انتخابات با رشد 16 درصدی نسبت به انتخابات دوره قبل به 8/70 درصد رسید كه نشانگر عمق دلبستگی مردم به نظام اسلامی است.

استاندار آذربایجان غربی اضافه كرد: بیشترین رشد مشاركت مردم نسبت به دوره گذشته متعلق به شهرستان ارومیه می باشد و بیشترین مشاركت در این دوره نیز نسبت به دیگر حوزه های انتخاباتی مربوط به حوزه انتخابیه نقده و اشنویه است.

جلال زاده تاكید كرد: مردم ایران اسلامی نشان دادند هر چه تهدیدها و تحریم ها علیه آنان بیشتر شود، حضور آنان در عرصه های دفاع از آرمان های مقدس انقلاب اسلامی نیز بیشتر خواهد شد و این مساله را در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می توان به عینه مشاهده كرد.

583/245