تهران-مديرعامل فرودگاه امام خميني (ره) تاكيد كرد:مسافران خارج از كشور پس از دريافت حواله ارزي از شعب بانك هاي ملي، ملت و سامان براي دريافت ارز خود به اين فرودگاه مراجعه كنند تا با كمترين انتظار كارشان انجام شود .

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، مرتضی دهقان روز شنبه به مناسبت سفرهای نوروزی هموطنان به خارج از كشور اظهار داشت : ترافیك سنگین روزهای آخر سال به ویژه اتوبان تهران -قم و آزاد راه تهران - ساوه كه مسیرهای اصلی دسترسی به این فرودگاه است ، موجب بروز تاخیر مسافران می شود كه برای برطرف كردن این مشكل ، هموطنان باید زمان مناسبی را انتخاب كنند .

وی همراه داشتن گذرنامه ،بلیت پرواز و دیگر مدارك مورد نیاز را خاطرنشان ساخت و برای اینكه در فرودگاه برای اخذ حواله ارزی در صف های طولانی مسافران دچار مشكل نشوند ، بهتر است از شعب بانك های یاد شده حواله مربوطه را دریافت و سپس به فرودگاه مراجعه كنند .

دهقان استقرار سه شركت تاكسیرانی در این فرودگاه را به منظور تسهیل جابه جایی رفت وبرگشت مسافران یادآور شد و گفت : در عین حال پاركینگ های فرودگاه امام ظرفیت حدود شش هزار و 500 دستگاه خودرو را دارند .

وی عدم حمل اشیای ممنوعه در پروازهای خارجی را مورد تاكید قرار داد و گفت: چنانچه مانعی برای حمل این اشیا در داخل بار نباشد ، بهتر است هنگام تحویل بار در داخل جامه دانها قرار گیرد .

مدیرعامل فرودگاه امام ، موضوع حمل كالای باارزش گمركی باید از سوی مسافران مورد توجه قرار گیرد و هنگام ورود و خروج نسبت به اظهار آن نزد گمرك اقدام نمایند ، تا هنگام مراجعت با مشكل مواجه نشوند .

وی به مسافران این فرودگاه توصیه كرد : هنگام ورود به این فرودگاه برای بهره گیری از اینترنت رایگان یك پیامك به شماره 10004542 ارسال نمایند تا یوزر و پسورد لازم برای آنها ارسال شود .

وی شماره های اطلاعات پرواز و مركز تلفن این فرودگاه را به ترتیب 09633 و 51001ذكر كرد .

چنانچه هموطنان در ارتباط با خدمات مورد نیاز در فرودگاه امام خمینی (ره ) شكایتی داشته باشند می توانند مراتب را با تماس با 51007414 اطلاع رسانی نمایند .

اقتصام ** 1559**1319

سرخط اخبار اقتصاد