اروميه - رييس هيات آمادگي جسماني و ايروبيك آذربايجان غربي گفت: كوچك سازي فدراسيون و تبديل آن به انجمن يك تصميم كاملا غير منطقي و غير كارشناسي است كه ضرر جبران ناپذيري به ورزش كشور وارد مي كند.

'علی اكبر حاتمی' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم نشانه یك نظر سنجی غیر مشاركتی و بی احترامی به خانواده بزرگ این رشته است و تمامی روسای هیات های كل كشور درخواست تجدیدنظر وزارت ورزش و جوانان را خواستار هستند.

وی اظهار كرد: رشته پرطرفدار آمادگی جسمانی و 13 كمیته تحت پوشش آن از جمله فعالیتهای ورزشی است كه 90 درصد مخاطبین آن را زنان و دختران تشكیل می دهد و هر گونه تغییر و تحول منفی در این فدراسیون اثرات نامطلوبی را در فعالیت این قشر آسیب پذیر جامعه ایجاد می كند.

حاتمی افزود: بر اساس تصمیم تبدیل فدراسیون آمادگی جسمانی به انجمن، مقرر شده این فدراسیون فعالیت های خود را تحت پوشش فدارسیون ورزشهای همگانی ادامه دهد.

پیشكسوت ورزش كشور و استان ادامه داد: در حال حاضر فدراسیون ورزشهای همگانی 22 كمیته ورزشی را تحت پوشش دارد و با این حجم كاری چطور می تواند 13 انجمن ورزشی دیگر را نیز مدیریت كند.

حاتمی گفت: آمادگی جسمانی پس از سال 85 تبدیل به فدراسیون شده و در این مدت نه چندان طولانی با حداكثر توان و با طرح و برنامه ریزی اصولی درایجاد یك وضعیت مطلوب و ایده آل فضای مناسبی را برای علاقمندان این رشته و كمیته های تحت پوشش خود فراهم كرده است.

وی اضافه كرد: فدراسیون آمادگی جسمانی تنها فدراسیونی است كه با مدیریت یك زن فعالیت می كند و 'دكتر ربابه شهریان' ریاست آن را بر عهده دارد و در این مدت پنج سال، نقش بسزایی در ارتقای سلامت عموم جامعه و توسعه كیفی عملكرد ورزشكاران داشته است.

حاتمی افزود: انجام هر كاری باید مطابق با نیازمندی های جامعه و آحاد مردم تصمیم گیری شود و با نظر خواهی از كارشناسان آگاه و مطلع اتخاذ شود.

علی اكبر حاتمی، رییس هیات آمادگی جسمانی و ایروبیك آذربایجان غربی روز 22 بهمن ماه امسال با 55 سال سن، توانست پله های برج میلاد را در مدت 19 دقیقه طی كرده و ركورد خوبی را از خود به جا بگذارد.

7126/583

سرخط اخبار استان‌ها