مراغه – شهردار مراغه گفت: شهرداري ها، آيينه تمام نماي فعاليت ها و خدمات نظام جمهوري اسلامي و دولت در شهرها هستند.

به گزارش ایرنا، نادر ابراهیمی، روز شنبه در آیین روز شهر و شهردار در فرهنگسرای عبدالقادر این شهرستان افزود: با توجه به جمعیت 70 درصدی شهرها در كشور، شهرداری ها در پیشانی خدمت رسانی به شهروندان قرار دارند.

وی گفت: كاركنان شهرداری با الگو قراردادن شهیدان در راستای اعتلای كشور و خدمت رسانی به مردم انجام وظیفه می كنند.

وی اظهاركرد: شهید مهدی باكری در طول 9 ماه خدمت خود در شهرداری، خدمات ارزنده ای به مردم ارایه كرد و در دوران دفاع مقدس نیز خدمات خود را ادامه داد.

وی با بیان اینكه الگوبرداری از این شهید برای ما افتخار است، ادامه داد: برای اولین بار مراسم گرامیداشت روز شهر و شهردار به مناسبت سالروز شهادت باكری در استان های اصفهان و فارس همزمان با استان های آذربایجان شرقی و غربی برگزار شد.

وی اضافه كرد: از مسوولان كشوری انتظار می رود این روز را در احترام به روح بلند این شهید بزرگ در تقویم سالیانه به عنوان روز شهر و شهردار ثبت كنند.

رییس شورای اسلامی مراغه نیز در این ایین با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید باكری گفت: وی از اقتدار و محبوبیت خاصی در طول سال های دفاع مقدس در بین رزمندگان برخوردار بود.

قادر جویا، افزود: شهید باكری به دلیل خلوص و ایثار خود از جایگاه و نفوذ معنوی برخوردار بوده و می توان از ایشان به عنوان منشور مدیریت نظامی و معنوی یاد كرد.

وی اضافه كرد: سالروز شهادت این سردار رشید اسلام، بهانه ای برای بزرگداشت روز شهر و شهردار و تقدیر از خدمت رسانی شهرداری در طول سال شده است.

وی اظهاركرد: تلاش های ارزنده شهرداری مراغه در فعالیت های عمرانی و خدماتی، جذب گردشگران و تامین رفاه مسافران موجب افزایش دو برابری سفر آنها به این شهر شده است.

در این آیین، با حضور جمعی از مسوولان محلی، هفت پایگاه مقاومت شهری نیز به صورت همزمان فعالیت خود را آغاز كرد.

همچنین در این آیین با اهدای لوح تقدیر از فعالیت های شهردار مراغه تجلیل بعمل آمد.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 كیلومتری جنوب تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

7483/590/587

سرخط اخبار استان‌ها