مشهد _ معاون توسعه بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي از ذخيره سازي و ورود هفت هزار تن ميوه طرح تنظيم بازار شامل سيب و پرتقال در استان خبر داد.

محمد رضا موحد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : امسال با در نظر گرفتن جمعیت مسافر و زائر ورودی به مشهد سهمیه و میزان خرید ،ذخیره سازی و عرضه میوه طرح تنظیم بازار استان افزایش یافت.

وی با اشاره به اینكه سال گذشته پنج هزار تن میوه شامل سیب و پرتقال خریداری ، ذخیره و در ایام نوروزی به بازار عرضه شد ، گفت : امسال این رقم به هفت هزار تن رسیده و تمامی میوه تامین شده ،داخلی و از كیفیت بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت : از این میزان تا كنون چهار هزار و 200 تن آن در مشهد جذب شده كه قرار شده بر خلاف سال گذشته كه تامین میوه و تنظیم بازار كل استان را داشت فقط میوه مورد نیاز برخی شهرهای نزدیك را در صورت نیاز انجام دهد.

وی ادامه داد : سه شهر استان یعنی تربت حیدریه ، نیشابور ، سبزوار هر یك شهرهای اطراف خود را پاسخ می دهند.

به گفته وی ، در این طرح حدود 200 جایگاه شامل 160 واحد صنفی سطح شهر ، 40 غرفه از بازارچه های عرضه میوه شهرداری و هشت كانتینر سیار عرضه میوه طرح تنظیم بازار را انجام می دهند.

وی گفت : در این جایگاه كه با بنر و پرده نوشته مشخص شده اند هر كیلو سیب قرمز و زرد به قیمت 16 هزار ریال و هر كیلو پرتقال 12 هزار ریال عرضه می شود.

وی بیان كرد : مركز و جایگاه هایی كه ویژه طرح تنظیم بازار هستند فقط باید سیب و پرتقال طرح تنظیم را به مردم عرضه كنند و نباید سیب و پرتقال با كیفیت ها و قیمت های دیگری عرضه نمایند كه در این صورت متخلف محسوب می شوند.

2713/659

سرخط اخبار استان‌ها