تهران- مديرعامل فرودگاه امام خميني (ره) گفت: ايام نوروز 1391 پيش بيني رشد 40 درصدي از ميزان جابه جايي مسافران هوايي نسبت به ميانگين سال را شاهد خواهيم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، ' مرتضی دهقان ' پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت : براساس برنامه روزانه به طور متوسط 90 پرواز از طریق این فرودگاه به مقاصد مختلف صورت می گیرد كه انتظار می رود در ایام نوروز 1391 به رقم 130 پرواز برسد .

وی حجم مسافران ورودی و خروجی فرودگاه امام خمینی (ره) را سالانه شش میلیون نفر مسافر ذكر كرد و افزود: از این فرودگاه به 50 مقصد برون مرزی پرواز صورت می گیرد كه علاوه بر خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس ، آسیا و اروپا ازجمله مناطقی است كه پروازها صورت می گیرد .

دهقان اضافه كرد:طی 11 ماهه گذشته بیش از 30 هزار پرواز از این فرودگاه صورت گرفت و بالغ بر چهار میلیون و 600 هزار نفر از این محل جابه جا شدند و پیش بینی می شود تا پایان سال به ركورد جابه جایی بیش از پنج میلیون نفر مسافر دست یابیم .

وی از حمل كالا به میزان 97 هزار تن ظرف 11 ماهه گذشته خبر داد و گفت : علاوه بر 10 شركت ایرانی ، 36 شركت خارجی نیز از فرودگاه امام خمینی (ره) مسافران خود را به مقاصد مربوطه منتقل می كنند .

دهقان با بیان اینكه فرودگاه امام خمینی (ره ) اصلی ترین فرودگاه بین المللی در كشور محسوب می شود ، گفت : برای تكمیل امكانات مورد نیاز آن مراحل مختلفی پیش بینی شده كه روند فعالیت ها با شتاب لازم پیش می رود.

وی از برنامه ریزی برای بهره برداری پایانه زیارتی در سال 1392 در این فرودگاه خبر داد و افزود : اكنون علاوه بر سرمایه گذاران داخلی با سرمایه گذاران خارجی مذاكرات لازم صورت گرفته تا در زمینه پروژه های مورد نیاز فعال شوند .

دهقان از فعالیت نمایندگان شركتهای هواپیمایی در قالب میز پاسخگو از 28 اسفند در این فرودگاه به عنوان گامی در جهت كسب رضایت مسافران نوروزی یاد كرد و گفت : نمایندگان تام الاختیار شركت های هواپیمایی در دفتر مدیریت پایانه این فرودگاه مستقر می شوند و آماده پاسخگویی خواهند بود .

وی این نكته را خاطرنشان كرد : عوارض خروج در ایام نوروز 91 افزایش ندارد و كماكان میزان عوارض برطبق تعرفه سال 1390 اخذ می شود .

برای آگاهی از آخرین شرایط پروازها هموطنان در فرودگاه امام خمینی (ره) با شماره اطلاعات پرواز 09633/ همچنین مركز تلفن فرودگاه هم با شماره 51001 تماس حاصل نمایند و تلفن 51007414 برای رسیدگی به شكایات مسافران پیش بینی شده است .

اقتصام ** 1559**1319

سرخط اخبار اقتصاد