اصفهان - رييس پليس راه فرماندهي انتظامي استان اصفهان از اجراي طرح كنترل سلامت رانندگان و آزمايش اعتياد از رانندگان حادثه ساز در جاده هاي اين استان همزمان با آغاز موج نخست سفر هاي نوروزي خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ 'علی نیكبخت' اظهار داشت: طرح كنترل سلامت رانندگان و انجام آزمایش اعتیاد از رانندگان حادثه ساز یكی از مهمترین برنامه های پلیس راه استان اصفهان در تعطیلات نوروز امسال می باشد.

وی با بیان اینكه این طرح در اجرای بند ب ماده 10 قانون راهنمایی و رانندگی و با هدف جلوگیری از بروز حوادث ناگوار اجرا می شود، گفت: بطور قطع اجرای این طرح اثرات مثبتی در كاهش حوادث ناشی از اعتیاد رانندگان به مواد روانگردان بدنبال خواهد داشت.

به گفته وی،از تاریخ بیست و پنجم اسفند امسال تا تاریخ بیستم فروردین سال آینده طرح كنترل سلامت رانندگان و انجام آزمایش اعتیاد از رانندگان حادثه ساز بصورت ویژه با همكاری بهدار ی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اجرا و از رانندگانی كه مرتكب تخلفات خطرناك و حادثه ساز شوند نیز تست سلامت گرفته می شود.

رییس پلیس راه استان اصفهان خاطر نشان كرد: برابر بند ب ماده 10 قانون راهنمایی و رانندگی در صورت اثبات اعتیاد رانندگان به الكل، مواد روانگردان و مواد مخدر افزون بر جلوگیری از رانندگی فرد متخلف و اعمال قانون به مبلغ دو میلیون ریال، گواهینامه راننده نیز به مدت شش ماه توقیف و راننده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده خواهد شد.

سرهنگ نیكبخت گفت: رانندگانی كه اقدام به استفاده از مواد مخدر می كنند باید بدانند پلیس جاده را برای آنها ناامن كرده و اجازه خطرآفرینی در جاده ها را به آنان نخواهند داد.

8114/562/1724

سرخط اخبار استان‌ها